سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

15 فیلم سینمایی دفاع مقدس از شبکه تبرستان پخش می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

15 فیلم سینمایی دفاع مقدس از شبکه تبرستان پخش می شود

به گزارش واحد مرکزی خبر، بهرام حمیدی در نشست با خبرنگاران افزود: شبکه تبرستان در هفته دفاع مقدس، برنامه های ویژه و متفاوتی را متناسب با این ایام برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

وی افزود: ویژه برنامه سیمای شبکه تبرستان با عنوان «معبری به آسمان» به تهیه کنندگی مهدی وحیدی،  هر شب در ایام دفاع مقدس از ساعت 19:15 به مدت 70 دقیقه با بخشهای تالار گفتگو با خانواده شهدا، ناگفته های دفاع مقدس از زبان فرماندهان، روایتگری نو رویش های جدید انقلاب اعم از نخبگان و مخترعان بسیجی در حوزه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، پخش فیلمهای کوتاه تولید شده در حوزه دفاع مقدس، معرفی شهدای گمنام دانشگاههای مازندران و ... از محل بارگاه شهدای گمنام پارک موزه دفاع مقدس به صورت زنده پخش می شود.

وی بیان داشت: پخش مستند 30 دقیقه ای با عنوان «آتش و آیینه» با موضوع نقش صدا و سیمای مازندران در دوران دفاع مقدس به تهیه کنندگی عباس زارع و کارگردانی ایرج فلاح از دیگر برنامه هاست.

حمیدی عنوان کرد: واحد تآمین سیمای تبرستان نیز 15 فیلم سینمایی را برای این هفته تدارک دیده است که شامل، به کبودی یاس، سحرگاه پیروزی،شب شکاف، بوسیدن روی ماه، سما در آتش، سجده بر آب، زخم شانه حوا، پیک نیک در میدان جنگ، سفر بر مدار آفتاب، و ... است.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران یادآور شد: مستند های رسانه و جنگ ، رمز و رزم ، دژهای فرو ریخته ، کرمانشاه در جنگ ، ملا خدیجه یک خروس داشت ، آوایی مرا می خواند و کلیپ ها و سرودهای دفاع مقدس از جمله برنامه هایی است که سیمای شبکه تبرستان برای این ایام در نظر گرفته است.

حمیدی افزود: در بخش رادیو نیز،  ویژه برنامه «سالهای همدلی» به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا با حضور مهمانانی از قشرهای مختلف هر روز از ساعت 15:15 به مدت 50 دقیقه پخش می شود.

وی اظهار داشت: «الفبای ایثار» به مدت 30 دقیقه به بحث و بررسی علل و رخدادهای جنگ تحمیلی می پردازد. زمان پخش این برنامه پنجشنبه ساعت 12:30 می باشد، " شکوه عشق» نام برنامه دیگری است که چهرشنبه ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه با موضوع بررسی و روایت ایثار و حماسه شهرهای مختلف استان مازندران از زبان فرماندهان ، رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس از رادیو تبرستان پخش می شود.

وی گفت: پخش نمایشهای رادیویی «آن مرد در باران رفت» از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 23 به مدت 30 دقیقه ، «چابکسوار» جمعه ساعت23 به مدت 30 دقیقه ، «سکوت» شنبه ساعت 23 به مدت 30 دقیقه و نمایش آدینه با عنوان «یونس بر لب آب» ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از دیگر برنامه های رادیو مازندران است.

{jcomments off}