سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

15 زندانی رای باز نکا شاغل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

15 زندانی رای باز نکا شاغل شدند

دادستان عمومی و انقلاب نکا گفت که برنامه اشتغال زندانیان رای باز برای اولین بار در این شهرستان به اجرا گذاشته شده است.

15 زندانی رای باز نکا شاغل شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی در نشست خبری افزود : در مرحله اول 15 تن از زندانیان واجد شرایط با تعیین حقوق مناسب مشغول کار شدند .
وی اجرای این برنامه را یکی از اولویت ها و هدف آن را پیشگیری از ارتکاب بزه برشمرد.
ملاکریمی گفت : اولویت اول با افراد نکایی است و سپس در صورت نیاز از شهرهای اطراف نیز نیرو جذب می شود تا با ایجاد اشتغال مناسب، اعتماد اجتماعی نیز به زندانیان بازگردد.
بر اساس قانون افراد محکوم به زندان ‌به سه دسته ، بسته، نیمه باز و رای باز تقسیم می شوند که بر این اساس مجرمان و افراد شرور که به جامعه آسیب می ‌رسانند در زندان‌های بسته و زندانیان عادی در زندان‌های نیمه باز و باز نگهداری می ‌شوند .
در زندان ‌های باز زندانی هنگام صبح از آسایشگاه خارج و در مراکز مختلف مشغول حرفه‌آموزی یا کار می ‌شود و شب برای استراحت به زندان باز می ‌گردد.
شهرستان نکا در شرق مازندران فاقد زندان است ولی بر اساس آمارهای غیررسمی دارای حدود 300 زندانی در اردوگاه ساری و زندان خلیل شهر در شهرستان بهشهر است .
** تبلیغات زودهنگام ممنوع
دادستان نکا همچنین با اعلام اینکه تبلیغات زودهنگام نامزدهای احتمالی شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین ریاست جمهوری و همه افرادی که برای این منظور تبلیغات کنند، جرم است، گفت: فرمانداری باید بر این مساله نظرت کند و براساس قانون هم تبلیغات زودهنگام جرم است و براساس قانون پیگیری می شود.
وی با اشاره به فعالیت های مختلف در فضاهای مجازی ، افزود : در برخی از موارد شاهد بحث های غیر شرعی و غیر مجاز و غیر اخلاقی در فضاهای مجازی هستیم که امیدواریم خانواده ها کنترل دقیق بر فرزندان در این موضوع اعمال کنند.
او ادامه داد : در شهرستان نکا نیز برخی از افراد در فضاهای مجازی آلوده قرار گرفتند که در دست بررسی است و نتیجه بزودی اعلام می شود.