سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

15 درصد منابع آب کشور در مازندران است/ وجود کمترین زیرساخت‌های آب و خاک در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

15 درصد منابع آب کشور در مازندران است/ وجود کمترین زیرساخت‌های آب و خاک در مازندران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای مازندران گفت: مازندران دارای 15 درصد منابع آب کشور است، اما با این حال کمترین زیرساخت‎های آب و خاک کشور را دارد.

15 درصد منابع آب کشور در مازندران است/ وجود کمترین زیرساخت‌های آب و خاک در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدابراهیم یخکشی صبح امروز در نشست خبری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه که در سالن اجتماعات شرکت آب منطقه‌ای مازندران برگزار شد، اظهار کرد: شاید برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی باشد که ریاست کمیسیون یادشده با حضور یک فرد بومی با تدبیر اداره می‌شود، زیرا مازندران دارای 15 درصد منابع آب کشور نقش مهمی در حوزه تولید، آب و کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه اگر ظرفیت‎های موجود را غنیمت شمرده و از آنها استفاده کنیم، ظرفیت تولیدات استان مازندران نیز دوچندان شده و در بسیاری از حوزه‌ها به خوداتکایی می‎رسیم، افزود: مطمئن هستیم که با پیگیری دولت و پیگیری‎های علی‎محمد شاعری به تولیدات بیشتر در راستای اقتصاد مقاومتی دست می‌یابیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: کمترین زیرساخت‌های آب و خاک را در این استان و بیشترین چالش را در بخش بهره‌وری داریم و در کنار آن نیز با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

این مسؤول بیان کرد: بیشترین تهدیدات را در بخش آب و خاک مربوط به این استان است و به‎لحاظ زیست‎محیطی نیز در این استان وضعیت شکننده‌ای داریم.

یخکشی در پایان با قدردانی از حضور رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی که نخستین نشست خود را نیز به همین حوزه‌ها با حضور مسؤولان استانی مربوطه اختصاص داد، اظهار امیدواری کرد که با تلاش این عضو خانه ملت و هماهنگی به اهداف مهم در بحث تقویت زیرساخت‌ها و حفظ و صیانت از منابع آب و خاک منابع طبیعی مازندران دست یابیم.