سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

15طرح سالمسازی دریا با حمایت دولت در مازندران راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

15طرح سالمسازی دریا با حمایت دولت در مازندران راه اندازی می شود

'علی شادمان ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نگاه ملی دولت تدبیر و امید به طرح های سالم سازی دریا، گفت: دولت یازدهم برای نخستین بار بعد از انقلاب، 180 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح ساماندهی سواحل مازندران در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: با تایید هیات دولت بخشی از این اعتبار به زودی دراختیار استان قرار خواهد گرفت و با برنامه ریزی های صورت گرفته شده قرار است 15 طرح درجه یک در 15 شهرستان استان راه اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبارات به صورت مستمر ادامه می یابد و راه اندازی این طرح ها نیز با اعتباری 50 درصدی از سوی دولت و 50 درصد مابقی با مشارکت شهرستان خواهد بود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به تعیین و ابلاغ شاخصه های این طرح ها به شهرستان ها، افزود: علاوه بر زیباسازی سواحل این طرح ها دارای شاخصه های از جمله تجهیز طرح های سالمسازی به امکاناتی نظیر محل استراحت مناسب، جایگاه مطلوب برای ورزش همراه با دوش های آب، رختکن، سرویس های بهداشتی مناسب، اسکله های دریایی هستند.

شادمان اظهار داشت: در مرحله های بعدی به دنبال جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه احداث طرح های خصوصی می باشیم که در این راستا نیز با دادن تسهیلات لازم از این بخش حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: با بهره گیری از تجربه های سالهای گذشته و برنامه ریزی مناسب همراه با افزایش امکانات از جمله به کارگیری ناجیان غریق بیشتر و پرداخت حقوق آنها به همراه نیروی های هلال احمر و نیروی انتظامی توانستیم شمارغرق شدگان در دریای خزر در محدوده ساحلی این استان را به 97 نفر کاهش دهیم در حالی که این در مدت مشابه سال قبل 207 نفر بود.

وی تاکید کرد: با افزایش تجهیزات و امکانات که ارتقای کیفی طرح های سالمسازی دریا را در پی خواهد داشت شاهد مراجعه بیشتر گردشگران به این طرح ها و در نهایت کاهش بیشتر غرق شدگان در سواحل خواهیم بود.

شادمان خاطرنشان کرد: برای وضعیت فرهنگی این طرح ها نیز کمیته های ویژه ای تشکیل می شود تا علاوه بر توجه بیشتر به این حوزه بتوانیم کارهای قابل موثری در این راستا در طرح های سالمسازی دریا داشته باشیم.

مازندران با دارابودن حدود 345 کیلومتر محدوده ساحلی از بیش 96 طرح سالمسازی دریا برخورداراست که تعداد بیشترین در استانهای شمالی کشور است.

{jcomments off}