جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

145 شاخص آماری در سرشماری کشاورزی مازندران مدنظر است - نمایش محتوای خبر

 

 

145 شاخص آماری در سرشماری کشاورزی مازندران مدنظر است

به گزارش  فارس از شهرستان ساری، جعفر احمدی صبح امروز در جمع روسای جهادکشاورزی استان مازندران برای هماهنگی بیشتر اجرای طرح سرشماری کشاورزی اظهار داشت: یکی از بخش مهم اقتصاد کشور بخش کشاورزی است و اهمیت تولید ناخالص برای استان بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 10 درصد سهم ارزش افزوده کشور مربوط به بخش کشاورزی استان مازندران است، تصریح کرد: سرشماری کشاورزی چهارمین سرشماری مهم در کشور است که در مهر و آبان ماه قرار است انجام شود.

احمدی اضافه کرد: اجرای سرشماری عمومی با فرمان ریاست جمهور است و بنا به مفاد قانونی اعلام شد و همه دستگاه‌ها مکلف به اجرای این امر شدند.

وی با بیان اینکه آخرین آمار گرفته شده از کشاورزی در سال 82 بود و خلا آماری و تناقضات آماری در این بخش دیده می‌شد، خاطرنشان کرد: همه این موارد دست به دست هم داد تا این سرشماری دوباره در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری مازندران بیان داشت: داشتن آمار و اطلاعات به توسعه بخش کشاورزی کمک می‌کند و اطلاعات حاصل شده در رونق کشاورز موثر است.

این مسئول با اشاره به قدیمی شدن آمار سال 82 گفت: این سرشماری برای برآورد دقیق وضعیت کشاورزی مازندران است که در این سرشماری 145 شاخص آماری برای کشاورزی استان جمع‌آوری می‌شود.

احمدی اضافه کرد: زراعت، دامداری، باغداری، پرورش دام سنگین و سبک، پرورش طیور، پرورش زنبور عسل، پرورش کرم ابریشم، پرورش ماهی و کشت گلخانه‌ای در این سرشماری مدنظر است.

این مسئول درباره اقدامات انجام شده برای شروع سرشماری در استان مازندران گفت: کلاس‌های هماهنگی برای برگزاری سرشماری در استان برگزار شد.

احمدی گفت: سرشماری کشاورزی در مازندران از پنجم مهرماه در شهرهای استان آغاز و تا پایان ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: برای مسئولان جهاد وظایف قبل، حین و بعد اجرا در نظر گرفته شد و متولیان این امر حساسیت لازم را مدنظر قرار داده تا این طرح مهم در استان به خوبی انجام شود.