رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

140 اردوی دانش‌آموزی در مدارس فریدونکنار برگزار شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

140 اردوی دانش‌آموزی در مدارس فریدونکنار برگزار شد

140 اردوی دانش‌آموزی در مدارس فریدونکنار برگزار شد


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فریدونکنار از برگزاری 140 مرحله اردوی دانش‌آموزی مدارس این شهرستان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

140 اردوی دانش‌آموزی در مدارس فریدونکنار برگزار شد

هادی حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، گفت: در سال تحصیلی جاری تاکنون 64 اردو برای دانش‌آموزان دختر و 76 اردو برای دانش‌آموزان پسر برگزار شده است.

وی افزود: مهم‌ترین آثار این اردوها، دور کردن دانش‌آموز از فضای رسمی و خشک کلاس است که می‌تواند با فراهم ساختن یک محیط باز و شاداب و تغییر مکان، ظرفیت مناسبی را برای بهره‌برداری آموزشی فراهم آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فریدونکنار تصریح کرد: پنج درصد این اردوها به مقصد خارج از استان و 95 درصد دیگر به صورت درون استانی بوده است.

این مسئول با بیان اینکه اردوهای دانش‌آموزی با هدف ایجاد نشاط در دانش‌آموزان، تقویت مهارت‌های زندگی و توسعه گردشگری در مازندران انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این اردوها تعداد 552 نفر از همکاران فرهنگی به‌عنوان سرپرست و مربی، دانش‌آموزان را همراهی کردند.

حیدری خاطرنشان کرد: اردوهای دانش‌آموزی در میان دانش‌آموزان هر مدرسه جایگاه مهمی برای یادگیری و تمرین فعالیت‌های گروهی و آماده شدن برای مشارکت در جامعه گسترده امروز به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اردوهای دانش‌آموزی فعالیتی کاملاً متنوع، مساعد، بانشاط و سازنده است، خواستار گسترش اردوهای دانش‌آموزی به‌صورت هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده توسط مربیان پرورشی و مدیران مدارس شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فریدونکنار حضور مستقیم مربیان آموزشی و تربیتی مدارس در کنار دانش‌آموزان را یکی از مهم‌ترین مسائل اردو دانست و گفت: مربی باید در تمامی لحظات همراه دانش‌آموز باشد تا بتواند اشراف کاملی بر جمع آنان و موضوعات مورد بحث و تصمیمات گروهی داشته باشد.