جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

14 میلیارد ریال اعتبار برای کمربندی جنوبی بابل اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

14 میلیارد ریال اعتبار برای کمربندی جنوبی بابل اختصاص یافت

حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داود کشاورزیان معاون وزیر ورئیس سازمان طی نامه ای در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی  کمربند جنوبی شهرستان  بابل مبلغ 14 میلیارد ریال به اداره کل راه وشهرسازی مازندران ابلاغ کرد ضمن اینکه  در سال جاری نیز مساعدت اعتباری به عمل  خواهد آمد.

وی به بازدید از پروژه مرغ مادر کاردیکلای بابل کنار اشاره کرد و گفت: مصرف سالانه گوشت مرغ  کشور یک میلیون  و 800 هزار تن است که برای خودکفایی نیازمند ایجاد زیر ساخت مناسب  در امر طیور هستیم.

وی افزود : در راستای تامین نیازمندی کشور ،مازندران در پرورش مرغ وطیور مقام نخست را به خود اختصاص داده  که این نشان از عزم ملی واراده قوی در تولید کنندگان،بخش خصوصی، دستگاههای حمایت کننده ومردم است .

این مسئول خاطر نشان کرد : طبق اصل 44 توجه به بخش خصوصی مورد توجه قرار گرفته زیرا مراکز تولیدی خصوصی نقش موثری در آینده ،اشتغال وتامین غذایی کشور دارند .

نیازآذری حمایت بانک‌های عامل را یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت  واحدهای تولیدی برشمرد و تصریح کرد : با توجه به شرایط موجود اقتصادی  واحدهای تولیدی به کمک بانک‌های عامل نیازمند بوده وامیدواریم مشکل نقدینگی این پروژه نیز بزودی حل شود.

وی اذعان داشت : این پروژه با سرمایه گذاری شخصی در راستای خدمت به اقتصاد کشور با نیت تامین نیازهای داخلی وصادرات انجام گرفته که امیدواریم حمایت لازم صورت گیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت : هنوز برای تامین جوجه یک ‌روزه وابستگی داریم که باید بخش خصوص در این خصوص حضور پررنگ تری داشته باشند.

نیازآذری  بیان داشت : با وجود اینکه 137 هکتار زمین بابل‌کنار بابل ،به پرورش مرغ لاین برای تامین اجداد جوجه یک روزه اختصاص دارد اما هنوز وارد کننده این کالا در کشور هستیم.

این مسئول تصریح کرد : در سال اقتصاد وفرهنگ ،برای سرانجام رساندن به پروژه های مهم به تفکر ومدیریت جهادی نیازمندیم  که در این راستا مردم جهادگران واقعی وصاحبان اصلی نظام هستند.

وی به حفظ داشته های کنونی تاکید کرد وگفت : اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت سرمایه های کنونی بوده وتنها راه برون رفت از شرایط اقتصادی موجود توجه به تولید بوده که کشاورزی مهم‌ترین محور است.