جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

14 خرداد تداوم ولایت و رهبری ولی‌فقیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

14 خرداد تداوم ولایت و رهبری ولی‌فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، عبدالوحید  فیاضی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) در مسجد جامع شهر نور، 14 و 15 خرداد را در تاریخ ایران و اسلام جاودانه دانست و افزود: 14 خرداد به دلیل تداوم ولایت و رهبری ولی‌فقیه و 15 خرداد برای آن که خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی ایران است در تاریخ جاودانه خواهد ماند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این ایام برای همیشه در اذهان جاودانه است، ابراز کرد: 15 خرداد توسط امام راحل برای همیشه عزای عمومی اعلام شد زیرا این روز برای اسلام روز بی‌نظیر و نقطه عطف انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 14 خرداد یادآور خاطرات غم‌انگیز، وحشتناک و تکان‌دهنده است که نگرانی مسلمانان عالم را در پی داشت اما در همان شب و همان نقطه خبر امیدبخش ولایت امام خامنه‌ای برای مسلمانان به ویژه ملت ایران موجب شد تا غم سنگینی که از پی ارتحال امام در قلب‌هایشان جای گرفته بود، جایش را به این انتخاب الهی داد.

فیاضی به حضور میلیونی ملت ایران در سالگرد امام راحل اشاره کرد و افزود: اینکه پس از ربع قرن از رحلت امام شاهد این جمعیت عظیم در مرقد امام و در همه کشور و در مراسم ارتحال هستیم به این دلیل است که امام به عنوان شخصیت بی‌نظیر در بین مراجع و علمای دینی در رتبه فقهی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی به عنوان یک انسان پالایش شده، منزه و پاک‌پاخته مورد قبول همه مردم ایران قرارگرفت و این مقبولیت همچنان ادامه دارد و مهم آنکه همین مقبولیت اکنون به رهبر معظم انقلاب هم وجود دارد.

این نماینده مجلس ابراز داشت: آنچه برای امام (ره) مهم بود رضایت پروردگار عالم بود و دل را به خدا سپرد و وقتی کسی دل به خدا بسپارد، همه دل‌ها را به او می‌سپارند و این می‌شود که جمعیتی که در ارتحال حضرت شرکت می‌کنند چند برابر جمعیت استقبال‌کننده هنگام ورود به کشور است و پس از 25 سال از رحلت هم سیل عظیم جمعیت برای پابوسی به حرم ایشان می‌روند.

این عضو خانه ملت اذعان کرد: بسیاری از آنان که با امام زندگی کردند و از محضر ایشان تلمذ کردند شخصیت وارسته و بی‌نظیر و از درون پالایش شده ایشان را نشناختند و به مراتب خضوع و خشوع ایشان پی نبردند و این مراسم‌ها و بزرگداشت‌ها باید برای معرفی بیشتر و بهتر شخصیت این مرد بزرگ باشد.