سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

14 امام جمعه کشور از روحانیون محمودآباد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

14 امام جمعه کشور از روحانیون محمودآباد هستند

امام جمعه محمودآباد گفت: 14 نفر از روحانیون محمودآبادی به‌عنوان امام جمعه در جای‌جای ایران اسلامی مشغول خدمت هستند.

14 امام جمعه کشور از روحانیون محمودآباد هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در مراسم یادواره شهدای روحانی محمودآباد که در حوزه علمیه امام صادق (ع) با حضور آیت‌الله سیداحمد خاتمی و مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز یادواره شهدای روحانی، مدافع حرم و 429 کبوتر خونین‌بال محمودآباد است که در سال‌روز شهادت دهمین سپهر امامت و ولایت امام هادی(ع) برگزار شده است.

وی با بیان اینکه شهدا چهره‌های پرفروغ و قهرمانان همیشه جاوید بوده و برای نظام ما عزت و آقایی آورده‌اند، افزود: سرآمد شهدا، شهیدان روحانی هستند، زیرا جایگاه علم و اندیشه و قلم عالم را پیامبر و اهل بیت(ع) افضل از خون شهدا دانسته‌اند و چه خوب است که عالمی هم در کرسی درس و بحث قرار گرفته و هم در دفاع از مکتب اسلام به شهادت برسد.

موسوی با اعلام اینکه امروز مردم محمودآباد، طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه و مسئولان آن در مجلسی بسیار نورانی و روحانی گرد هم جمع شدند، گفت: محمودآباد که در رواق منظر خود، 429 شهید، شهید مدافع حرم و شهدای گمنام را دارد، علمای بسیار بزرگی را پرورده که امروز در یادواره شهدای طلبه و روحانی این دیار شرکت دارند.

امام جمعه محمودآباد ادامه داد: این شهرستان دین‌مدار و ولایت‌مدار، حدود 200 طلبه در حوزه علمیه امام صادق‌(ع) و 70 طلبه در حوزه علمیه خواهران دارد که در واحدهای گوناگون مشغول تحصیل بوده و علاوه بر آن علمای بزرگواری را نیز در قم و مشهد داریم.

موسوی بیان کرد: یکی از چهره‌های برجسته در محمودآباد که چهره بزرگ و معنوی داشته و به فرموده مقام معظم رهبری، تکریم از او تکریم از امیرالمؤمنین(ع) است، مرحوم علامه دشتی، مفسر و شارح بزرگ نهج‌البلاغه است.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه 14 نفر از روحانیون محمودآبادی در نقاط مختلف کشور مسئولیت امامت جمعه را برعهده دارند، افزود: از این شهرستان 14 نفر به‌عنوان امام جمعه در جای‌جای ایران اسلامی مشغول خدمت هستند.

وی در پایان گفت: مدیران محمودآباد با عشق به امام و رهبری، بهانه‌ای جز خدمت ندارند و دست در دست هم با رفاقت و دوستی در خدمت‌گزاری به مردم مشغول هستند.