جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

14هزار مترمربع ساخت وسازهای غیرقانونی درزمین های کشاورزی آمل تخریب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

14هزار مترمربع ساخت وسازهای غیرقانونی درزمین های کشاورزی آمل تخریب شد

ˈسیدمرتضی امینیˈ امروز  به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام در اجرای احکام قطعیت یافته قلع و قمع موضوع تبصره ( 2 )ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در روستاهای شاه کتیˈ این شهرستان انجام شد.

وی افزود: در طرح قلع و قمع بناهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهرستان آمل وبه حکم قانون تعداد دو واحد بنای مسکونی ونیز دیوارکشی در زمین های کشاورزی که محصور شده بود، تخریب شد.

مدیرجهاد کشاورزی آمل اضافه کرد: متخلفان اراضی کشاورزی را در قطعه های مختلف از توابع بخش دابودشت آمل تفکیک و ساخت وساز کرده بودند.

امینی ادامه داد: تخریب واحدهای ساخت وساز شده در زمین کشاورزی با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی، بخشداری، نیروی انتظامی و اداره های راه ، برق و جهاد کشاورزی شهرستان آمل انجام شد.

وی تصریح کرد: البته در حین اجرای حکم و عملیات قلع و قمع از سوی ساخت و سازکنندگان غیرمجاز ممانعت شده و درگیری نسبتاً شدیدی رخ داد،که با دخالت نیروی انتظامی حاضر در صحنه جلوگیری شد.

مدیرجهاد کشاورزی آمل یادآورشد: جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی و صیانت از بستر تولید در شهرستان آمل از اولویت های اصلی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان است و با هماهنگی دستگاههای ذیربط این طرح ادامه دارد.

در سال گذشته نیز در اجرای این طرح در هشت مرحله اقدام ستادمقابله با تغییرکاربری در زمین های کشاورزی آمل بیش از 80هزارمترمربع از زمین های کشاورزی این شهرستان که توسط برخی سودجویان به صورت غیرقانونی ساخت وساز شده بود، تخریب شد.

درشهرستان آمل با بیش از 50هزارهکتار سطح زیرکشت، سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید وبه بازارهای مصرف داخل وخارج از کشور ارسال می شود.