سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

130 فروند هواپیمای مسافربری به چرخه هوایی کشور بر می گردند - نمایش محتوای خبر

 

 

130 فروند هواپیمای مسافربری به چرخه هوایی کشور بر می گردند

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد نوریان ظهر یکشنبه در حاشیه هشتمین همایش تجلیل از نخبگان علمی و المپیاد دانش آموزی شهرستان آمل در دانشگاه شمال در جمع خبرنگاران از بازگشت 130 هواپیما که به دلیل نبود قطعات و سوخت قابل استفاده نبود به چرخه هوایی کشور خبر داد.

وی اعلام کرد: 130 هواپیما مسافربری ایران به دلیل تحریم ها قابل به استفاده نبوده اند که اکنون توانسته ایم 80 فروند از این هواپیماها را آماده و تا چند ماه آتی به چرخه هوایی کشور برای حمل و نقل مسافرین برگردانیم.

نوریان افزود: قطعاتی که در تحریم خریداری شده بود هنوز به کشور تحویل داده نشده است.

وی تصریح کرد:در ماههای اخیر ارتباطات خوبی با تولید کنندگان قطعات هواپیمایی صورت گرفته است و امیدواریم از 130 هواپیما راکد در صنعت هوا و فضا بتوانیم 80 فروند از این هواپیماها را برای ایام نوروز به چرخه هوایی کشور بازگردانیم تا مسافرین به بهترین نحو از خدمات حمل و نقل هوایی استفاده کنند.

قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه هوا و فضا بیان داشت:صنعت هواپیمایی کشور از جمله صنعت هایی بوده که بیشترین آثار سوء را در تحریم داشته است و هم اکنون فقط در بحث قطعات مشکات تحریم برطرف شده است و امیدواریم تا ماه های آتی تمامی خدمات وابسته به صنعت هواپیمایی کشور آزاد شود.