رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

130هکتار از باغ های میوه در آمل زیرپوشش آبیاری قطره ای می رود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

130هکتار از باغ های میوه در آمل زیرپوشش آبیاری قطره ای می رود

130هکتار از باغ های میوه در آمل زیرپوشش آبیاری قطره ای می رود


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: سهمیه اجرای طرح آبیاری قطره ای در باغ های میوه شهرستان آمل امسال حدود 130 هکتار ازسوی سازمان جهادکشاورزی مازندران تعیین شده است.

130هکتار از باغ های میوه در آمل زیرپوشش آبیاری قطره ای می رود

سیدمرتضی امینی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: جهادکشاورزی برای اجرای این طرح سقف تسهیلات یارانه ای را که دولت آن تعیین کرده به ازای هر هکتار 65 میلیون ریال است.
وی اضافه کرد: تاکنون 55 نفر از متقاضیان برای دریافت تسهیلات مورد نیاز اجرای این طرح به صندوق توسعه بخش کشاورزی معرفی شدند که در صورت پرداخت تسهیلات به این تعداد حدود 70 هکتار از باغ های میوه شهرستان را زیرپوشش خواهد برد.
مدیرجهادکشاورزی آمل تصریح کرد: اکنون تعداد 11 نفر به مساحت 9/9 هکتار هم به بانک معرفی شدند.
امینی اظهارکرد: همچنین 25 نفر در سطح 24 هکتار به شرکت مهندسین مشاور برای مطالعه و طراحی معرفی شده اند.
وی، به اهداف اجرای طرح طرح آبیاری قطره ای در باغ های میوه اشاره کرد وادامه داد: توجه به کاهش نزولات جوی، پایین بودن راندمان آبیاری در روش های آبیاری سنتی، توسعه کاربرد روش های آبیاری تحت فشار به عنوان یکی از موثرترین راه های استفاده بهینه از منابع آب و خاک است که در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفت.
مدیرجهادکشاورزی آمل یادآورشد: پارسال بیش از 28 هکتار از باغات میوه شهرستان آمل با اعتباری بیش از یک میلیارد و 826 میلیون ریال زیرپوشش سامانه آبیاری قطره ای قرار گرفت.
شهرستان آمل دارای حدود 50هزار هکتار زمین های زراعی وباغی است وسالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این شهرستان تولید وبه بازارهای مصرف عرضه می شود.