جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

13 نفر طی سال جاری در سواحل بابلسر غرق شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

13 نفر طی سال جاری در سواحل بابلسر غرق شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، کریم سجادی در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با تقدیر از اعضا ستاد طرح سالم‌سازی دریای بابلسر تعداد غریق سال جاری این شهرستان را 13 غریق عنوان کرد و اظهار داشت: این آمار نسبت به سال گذشته حدود 65 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به شهرستان توریستی و گردشگری بابلسر و و ورود انبوه مسافران از اقصی نقاط کشور به این شهرستان افزود: با تدبیر و اقدامات شایسته دولت جدید توانستیم تا حدود زیادی از غریق در سطح سواحل بکاهیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر تصریح کرد: از این تعداد غریق، اکثر آنها در ساعات شبانه و خارج از اجرای طرح در سطح سواحل اتفاق افتاد که نیاز به تدابیر بیشتر جهت آشنایی مردم نسبت به فرهنگ استفاده درست از دریا است.

سجادی با اشاره به آمار سرشماری کشاورزی سال 93 اذعان داشت: نیاز است مردم با ماموران سرشماری همکاری کرده و اطلاعات درست در اختیار مردم قرار دهند چرا که این سرشماری نقش تعیین کننده‌ای در برنامه‌ریزی کشور دارد.

فرماندار بابلسر همچنین با تاکید به نظارت بیشتر کارکنان ادارات از سوی روسا و مدیران شهرستان خاطرنشان کرد: هیچ اداره‌ای حق به‌کارگیری مشمولان غائب را ندارد.

وی با انتقاد از سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه این سازمان هیچ نظارتی بر ساخت و سازها ندارد،بیان داشت: بر اساس اطلاعات به دست آمده دو طبقه از ساختمان 13 طبقه‌ای در شهرستان بابلسر که در حال احداث بود ،فرو ریخت.

سجادی اضافه کرد: نظام مهندسی بر چه اساسی به افراد مجوز ساخت و ساز می‌دهد،آیا نظارتی به عملکرد اعضا خود ندارد، در این رابطه نظام مهندسی چه پاسخی دارد،اگر این حادثه موجب کشته شدن افراد می‌شد چه کسی پاسخگو بود.

  وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و شعار سال اقتصاد و فرهنگ عنوان کرد: اگر بتوانیم نیاز اقتصادی و معیشتی مردم  را تامین کنیم می‌توانیم بسیاری از ناهنجاری‌ها و مشکلات امنیتی جامعه را حل کرده و به بحث فرهنگ کمک کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اعلام اینکه از سرمایه‌گذاران و کسانی که زمینه لازم برای اشتغال جوانان و معیشت مردم را فراهم کنند حمایت می‌کنیم،بیان داشت: با اقدامات انجام شده از سوی استاندار مازندران خرید برنج که از دغدغه‌های کشاورزان بود در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم شاهد مشکلی در این بخش نباشیم.

وی در ادامه برگزاری نماز در سطح ادارات و نهادها را میراث و امانت شهید رجایی دانست و اذعان داشت: همه ادارات،مدارس، نهادها و دانشگاه‌ها موظفند نسبت به برگزاری نماز جماعت و شرکت در نماز جمعه اهتمام ورزند.

{jcomments off}