جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

13 میلیاردریال اعتبار بانک جهانی صرف اجرای طرح های کشاورزی جویبار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

13 میلیاردریال اعتبار بانک جهانی صرف اجرای طرح های کشاورزی جویبار شد

سلیمان حاتم نژاد ˈروز شنبه در جمع مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان افزود: تاکنون بیش از 14 کیلومتر از مجموع 21 کلیومتر کانال طراحی شده برای این روستاها ایجاد شده است.

وی به تولید بیش از 45 نوع محصول کشاورزی و باغی در جویبار به عنوان یکی از ظرفیت های بخش کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته بیش از 191 هزار تن محصولات کشاورزی و باغی در شهرستان تولید و روانه بازار مصرف داخلی شد.

مدیر جهادکشاورزی جویبار گفت: پارسال 134 طرح در کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان با اعتبار 77 میلیارد ریال به تصویب رسید و دو طرح استانی هم با اعتبار 30 میلیارد ریال درحال اجرا است.

وی مجموع اعتبار جذب شده را بیش از 107 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: شهرستان جویبار با جذب بیش از 20 درصد از اعتبارات کارگروه توسعه کشاورزی، مقام اول را در میان شهرستان های مازندران کسب کرد.

حاتم نژاد با اشاره به تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی بر لزوم اخذ مجوز از این سازمان طبق قانون تاکید کرد و گفت: 68 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در شهرستان سال گذشته مشاهده شد که در این زمینه برای متخلفان پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.