جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

13 درصد از شهدای کشور در اسفند‌ماه به شهادت رسیده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

13 درصد از شهدای کشور در اسفند‌ماه به شهادت رسیده‌اند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سوادکوه با اشاره به برنامه‌های این بنیاد، گفت: 13 درصد از شهدای کشور در اسفند‌ماه به شهادت رسیده‌اند.

13 درصد از شهدای کشور در اسفند‌ماه به شهادت رسیده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، مصطفی کتابیان پیش از ظهر امروز در مراسم سالروز تاسیس بنیاد شهید با اشاره به اهمیت شهید در آموزه‌های قرآنی و دینی، گفت: امام خمینی در 22 اسفند‌ماه سال 58 فرمان تاسیس بنیاد شهید را صادر کرد و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در مرداد‌ماه سال 83، روز 22 اسفند‌ماه هر سال را با نام شهدا نامگذاری کرد.

وی با بیان اینکه 17 تا 22 اسفند‌ماه با عنوان هفته شهدا نامگذاری شده است، افزود: 13 درصد از شهدای کشور در اسفند‌ماه به شهادت رسیدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه شهادت عمیق‌تر ین واژه است، خاطر‌نشان کرد: نورانیت شهدا با ایمان، عمل صالح، مقاومت و جهاد به دست آمده است.

کتابیان با اشاره به دیدگاه امام راحل درباره شهدا که خون آنان را باعث بیمه شدن اسلام توصیف کرده بود، افزود: استان مازندران 10 شهید شاغل در بنیاد شهید دارد که 3 نفر از این شهدا از شاغلان بنیاد شهید شهرستان سوادکوه بوده است که شامل شهیدان فتح‌الله آستین، امام‌قلی‌رضایی و بشیر تقوی‌زاده هستند.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه از حضور 32 آزاده در سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه 170 نفر از والدین شهدای سوادکوه زنده هستند به برخی از برنامه‌های هفته شهدا در سوادکوه اشاره کرد و افزود: افتتاح گلزار شهدای کرد‌آباد، دیدار با نخستین رئیس بنیاد شهید سوادکوه و بازنشستگان بنیاد شهید، برگزاری سخنرانی اعلام عملکرد و دیدار با خانواده ایثارگران بخشی از برنامه‌های هفته شهدا در سوادکوه بوده است.

کتابیان از 484 دیدار مسئولان شهرستان سوادکوه با خانواده شهدا و برگزاری جلسات مستمر مشورتی و هیئت رزمندگان را از برنامه‌های بنیاد شهید شهرستان ذکر کرد.