سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

13 باند تبهکار مواد مخدر در مازندران متلاشی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

13 باند تبهکار مواد مخدر در مازندران متلاشی شد

سردار سرتیپ دوم پاسدار ˈ علیرضا مسکنیˈ همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر (پنجم تیر ماه) روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ساری ضمن تاکید مقابله با عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر، افزود: یکی از برنامه های مهم نیروی انتظامی مبارزه با سوداگران مرگ در جامعه است.

وی اظهارداشت: در همین زمینه ماموران مبارزه با مواد مخدر تحت امر این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند در مدت یاد شده 13 باند تهیه و توزیع موادمخدر را در سطح شهرها و روستاهای این خطه شناسایی و متلاشی کنند.

وی بیان داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان با انجام چندین مرحله عملیات فنی و پلیسی، انجام ایست و بازرسی و تعقیب و گریز موفق شدند 365 کیلو گرم انواع مواد مخدر نظیر تریاک، کراک، شیشه، هروئین، حشیش و سوخته تریاک را کشف و ضبط کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 52 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی مازندران همچنین از توقیف 156 دستگاه خودرو و 80 دستگاه موتور سیکلت حامل مواد مخدر در این دیار در مدت یاد شده خبر داد و گفت: در این ارتباط تعداد زیادی قاچاقچی مواد مخدر و معتادان تابلو در سطح استان نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سردار مسکنی افزود: از باند یاد شده 288 عدد پایپ از آلات استعمال مواد مخدر شیشه، یکهزار و 475 عدد قرص متادون غیر مجاز و نیز شش کارگاه ساخت پایپ در مازندران

شناسایی، کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: پارسال حدود دو تن انواع مواد مخدر از باندهای مخوب و تبهکار که در امر تهیه و توزیع مواد افیونی در سطح استان و کشور فعالیت داشتند توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر تحت الامر فرماندهی انتظامی استان کشف و ضبط شد.

وی در باره سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و اظهارداشت: نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر قرار دارد و در این راه شهدا زیادی تقدیم نظام اسلامی کرد.

وی با اشاره به نقش آموزش، آگاهسازی عمومی و اطلاع رسانی در کاهش و پیشگیری از مواد مخدر، بیان داشت: انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی، اطلاع رسانی و آموزش همگانی نقش بسزایی در پیشگیری از گسترش مواد مخدر در جامعه دارد.

این مقام ارشد انتظامی مازندران با اشاره به عوارض سوء ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی ، گفت: مصرف این نوع مواد علاوه بر جسم، سیستم های عصبی بدن را مختل و فرد را به ارتکاب جرائم بسیار خطرناک سوق می دهد.

سردار مسکنی با هشدار به خانواده ها از آنان خواست همواره مراقب فرزندان خود باشند تا در دام این بلای خانمانسوز گرفتار نشوند.

وی از شهروندان خواست هر گونه موارد مشکوک مربوط به مواد مخدر را بلافاصله به مراکز فوریت های پلیسی در سطح استان به شماره 110 اطلاع دهند.