جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

13 آبان روز ترویج فرهنگ استکبارستیزی است - نمایش محتوای خبر

 

 

13 آبان روز ترویج فرهنگ استکبارستیزی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، علی‌محمد صمدیان صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم روز 13 آبان اظهار داشت: مبارزه با استکبار جهانی یک وظیفه دینی و میهنی است که با نامگذاری در تقویم ایران اسلامی در 13 آبان هر سال به‌ صورت یک همایش، این امر ترویج می‌شود.

فرماندار نور تصریح کرد: امروز آمریکا مستکبر است و شاید روزی دیگر، کشوری دیگر به‌ عنوان مستکبر معرفی شود بنابراین این روز ملی مبارزه با استکبار و ترویج استکبارستیزی است تا همه ملت‌های زیر سلطه الگو بگیرند و با سلطه استکبار مبارزه کنند.

وی اظهار داشت: 13 آبان، از جمله روزهای پرحادثه تاریخ انقلاب اسلامی است که حوادث زیادی به خود دیده و از این رو برای کشور ما روز تاریخی بسیار مهمی است و یادآور مبارزه علنی با سلطه و استکبار است.

صمدیان با بیان مناسبت‌های این روز بزرگ ابراز داشت: از جمله وقایع این روز تبعید حضرت امام(ره) در سال 43 بود که در پی سخنرانی و موضع‌گیری امام علیه کاپیتولاسیون انجام شد..

فرماندار نور با اشاره به دیگر حوادث این روز،کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان به دست عمال شاه و به دستور آمریکا همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا «که امام آن را انقلاب دوم نامیدند» دلیلی بر تداوم شعار مرگ بر آمریکا و استکبار عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در نور به حرکت برخی از عناصر داخلی و روزنامه‌های زنجیره‌ای وابسته به جناح خاص که می‌خواهند این روز را کمرنگ کنند و فکر می‌کنند نرمش قهرمانانه چراغ سبز به آمریکا است و همه چیز حل می‌شود اذعان داشت: دشمنی آمریکا با ایران قدمت دیرینه دارد و این دشمنی به دوستی تبدیل نمی‌شود مگر آنکه مقامات این کشور از گرگ صفتی دست بردارند و صداقت واقعی داشته باشند.

به گزارش فارس، مراسم راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در نور فردا با حضور اقشار مختلف مردم، دانشجویان، دانش‌آموزان، بسیجیان و نیروهای نظامی و انتظامی از ساعت 9 صبح از میدان امام این شهر آغاز و با حرکت به سمت مصلی و قرائت قطعنامه و سخنرانی برگزار می‌شود.