جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

13 آبان تبلور فرهنگ عاشورایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

13 آبان تبلور فرهنگ عاشورایی است

محمد شعبانی امروز به مناسبت فرارسیدن 13 آبان روز دانش‌آموز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: تقارن روز تاریخی 13 آبان با تاسوعا و عاشورای حسینی سبب شد تا دانش‌آموزان بار دیگر استکبار‌ستیزی را با وجود خود احساس کنند.

وی با اشاره به اینکه معاونت پرورشی آموزش و پرورش مازندران از 9 آبان ماه برنامه‌های فرهنگی و معنوی زیادی را در سطح مدارس استان اجرا کرده است، افزود: با تدابیر اتخاذ شده تمامی مدارس شهرستان‌ها و مناطق 32گانه استان هر کدام در راستای طرح «احلی من العسل» با برنامه‌ریزی خاص خود این برنامه را اجرا می‌کنند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: به صورت نمادین یک‌هزار دانش‌آموز پسر مدارس مرکز مازندران در هفتمین روز ماه محرم به یاد شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم با تجمع در حسینیه عاشقان کربلا با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان ارادت خود را به اهل بیت اثبات می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال آموزش و پرورش شهرستان و مناطق مازندران با هماهنگی سازمان تبلیغات فعالیت‌های مذهبی را در قالب هیئت‌هایی در داخل مدارس برگزار می‌کند، تصریح کرد: با ساماندهی هیئت‌های دانش آموزی در مدارس فعالیت‌های مذهبی به صورت هماهنگ در محل آموزش اجرا می‌شود.

شعبانی بحث استکبارستیزی را موضوع مهمی جامعه اسلامی دانست و گفت: تقارن 13 آبان روز دانش‌آموز با قیام حسینی بسیار معنادار است.

وی با بیان اینکه شهادت دانش‌آموزان در روز 13 آبان نشان داد که اسلام دینی آزادگی است، یادآور شد: دانش‌آموزان در سن کم آن هم در محل آموزشی باید ظلم‌ستیزی را بیاموزند.

شعبانی افزود: بسیج دانش‌آموزی هم برای این ایام برنامه‌های فرهنگی متعددی همچون نشست‌های سیاسی، آشنایی با مفاهیم اجتماعی و دینی، مقابله با ترفندهای دشمن در فضای مجازی و غیره را دارد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اولویت فعالیت‌های پرورشی ما مدرسه محوری است، اظهار داشت: هدف ما کیفی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی و دینی دانش‌آموزان در مدارس است.

وی با تاکید براینکه دانش‌آموزان باید از سنین کم به فلسفه قیام عاشورا آشنا شوند، خاطرنشان کرد: اگر تفکر عاشورایی در بین دانش‌آموزان نهادینه شود هیچ وقت حماسه حسینی محو نمی‌شود.

شعبانی امر به معروف و نهی از منکر را آموزه اصلی قیام عاشورا عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان در همه زمینه‌های فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و دینی باید امر به معروف و نهی از منکر را رعایت کنند.

وی تقویت مربیان پرورشی را از اولویت‌های آموزش و پرورش مازندران دانست و ادامه داد: اگر مربیان پرورشی با آگاهی کامل جامعیت امر به معروف و نهی از منکر را به دانش‌آموزان پرورش دهند هیچ مشکلی در جامعه اسلامی پیش نمی‌آید.

شعبانی قیام امام حسین(ع) را متاثر از همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دینی عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان باید با ماهیت دینی در همه زمینه‌های زندگی آشنا شوند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران 13 آبان را تبلور فرهنگ عاشورایی دانست و افزود: 13 آبان به تاسی از قیام عاشورا اتفاق افتاد.

شعبانی اظهار داشت: دانش‌آموزان در سال 57 با شهادت خود اعلام کردند با استبداد، خفقان و ظلم در همه دوران مخالفند و با نمادهای آن مبارزه می‌کنند.

{jcomments off}