جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

126 واحد مسکونی نوشهر خسارت برف دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

126 واحد مسکونی نوشهر خسارت برف دریافت کردند

یزدان کُرد امروز در آستانه تأسیس بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر اظهار داشت: از مجموع خسارت ناشی از برف به تعداد یک‌هزار و 126 واحد مسکونی، به 126 واحد برای بازسازی سربندی منازل مسکونی ایرانیت داده شد.

وی از پرداخت تسهیلات به 670 واحد مسکونی نوشهر در اثر سیل خبر داد و افزود: به سیل‌زدگان 4 میلیارد و 500 میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت شد.

رئیس بنیاد مسکن نوشهر بیان داشت: از تعداد 68 روستای بخش کجور 30 روستا دارای طرح هادی مصوب هستند و برای 14 روستا نیز طرح در دست تهیه و نقشه‌برداری هستند و از تعداد 59 روستای بخش مرکزی 58 روستا دارای طرح هادی مصوب هستند.

وی تصریح کرد: همچنین از تعداد 29 روستای طرح هادی اجرا شده  13 روستا مربوط به بخش مرکزی و 16 روستا در بخش کجور است.

کُرد افزود: تاکنون به 9 هزار و 507 واحد مسکونی روستایی وام بهسازی تعلق گرفته است و همچنین تعداد کل پایان کار صادر شده 8 هزار و 643 واحد است.

وی اظهار داشت: تاکنون به 7 هزار و 461 واحد وام قرض‌الحسنه پرداخت شد و به 107 واحد مسکونی برای مستاجران نیز وام ودیعه مسکن پرداخت شد.

این مسئول با اشاره به افتتاح دفاتر نظام فنی روستایی در روستاهای صلاح‌الدین‌کلا و کجور گفت: تعداد کل وام بهسازی مسکن روستایی بخش کجور 3 هزار و 702 نفر و تعداد کل پایان کار صادر شده 3 هزار و 279 واحد است.

وی همچنین درباره تعداد سند صادر شده به واحدهای مسکونی روستایی در نوشهر گفت: 6 هزار و 770 فقره سند تاکنون صادر شده است و تعداد 2 هزار و 300 فقره پرونده نیز در دست اقدام است.

رئیس بنیاد مسکن نوشهر از اجرای طرح هادی در روستای بندپی با مبلمان روستایی خبر داد و افزود: تعداد 42 روستای شهرستان سنددار شدند و تعداد سند صادر شده در بخش کجور نیز  یک‌هزار و 316 فقره است.

وی در ادامه به برکات سفر مقام معظم رهبری به این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: احداث 60 واحد مسکونی روستایی محرومان در بخش کجور، بخش مرکزی و شهری به صورت تک واحدی و انبوه‌سازی از جمله پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری به شهرستان بود.