سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

120 پروژه راهسازی در مازندران به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

120 پروژه راهسازی در مازندران به بهره برداری می رسد

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افتتاح 120 پروژه راهسازی در این استان در حوزه راههای اصلی و روستایی خبر داد.

120 پروژه راهسازی در مازندران به بهره برداری می رسد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، حیدرنوروزی افزود : برای افتتاح پروژه های راهسازی در این استان افزون بر یک هزار و900 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
وی اضافه کرد :79 پروژه راهسازی افتتاحی در دهه فجر سال جاری مربوط به بهسازی و آسفالت راههای روستایی مازندران است و همزمان 130 کیلومتر راه روستایی آسفالت و زیر بار ترافیک قرار می گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران تعریض و چهار خطه نمودن محور ارتباطی هراز، بهشهر- زاغمرز، احداث راه گلوگاه - دامغان ، احداث زیرگذر سارو- تنگه لته از دیگر پروژه ها اعلام کرد.
وی روکش آسفالت محورهای ارتباطی هراز ، قائمشهر _ جویبار ، امامزاده عبدالله ، مرزن آباد _ کلاردشت و بابل _ آمل و بالعکس از جمله پروژه های افتتاحی این اداره کل در حوزه راهداری عنوان کرد.
نوروزی احداث دو ساختمان اداری با اعتبار 10 میلیارد ریالی را از دیگر پروژه های عمرانی افتتاحی در دهه فجر سال جاری دانست.
وی افزود : همچنین در دهه فجر سال جاری شش هزار واحد مسکونی نیمه کاره مهر برجای مانده از دولت قبل نیز با کمک مالی و اعتباری دولت تدبیر و امید در این استان افتتاح می شود.
مازندران دارای 10 هزار و 310 کیلومتر راه اصلی و فرعی است که هفت هزار کیلومتر از این راهها مربوط به راههای روستایی است که حدود 50 درصد از این راهها نیز پوشش آسفالت قرار دارد.