جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

120 خانوار محروم روستاهای نکا صاحب مسکن می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

120 خانوار محروم روستاهای نکا صاحب مسکن می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، علی رجبی شامگاه دوشنبه در جلسه تخصصی خیران کمیته امداد امام خمینی نکا در سالن فرمانداری بیان کرد: ساخت و ساز خانه محرومان از جمله فعالیت‌های مهم کمیته امداد است که با قوت دنبال می‌شود تا در جهت ایجاد سرپناه برای افراد تحت پوشش گام‌های اساسی برداشته شود.

فرماندار نکا در رابطه با چگونگی ساخت 120 خانه برای محرومان در روستاهای نکا اظهار داشت: این مسکن‌ها با ایجاد تفاهم‌نامه بین فرمانداری و کمیته امداد ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه  60 درصد از هزینه ساخت و ساز  این مسکن‌ها با کمیته امداد و 40 درصد مابقی توسط فرمانداری از مردم، شوراها و بخشداران تامین می‌شود.

رجبی خدمات‌رسانی به محرومان و نیازمندان و تلاش برای توانمند کردن آنان را از مهم‌ترین شاخصه‌های کمیته امداد دانست و تصریح کرد: مشارکت مردم و خیران در عرصه ارائه خدمات مطلوب این نهاد به مددجویان می‌تواند موفقیت هرچه بیشتر اقدامات و فعالیت‌های این نهاد را رقم بزند.

فرماندار نکا با اشاره به برگزاری جشن رمضان در 25 ماه مبارک رمضان در نکا اظهار داشت: این جشن در واقع  جشن گلریزان است که علاوه بر ابعاد معنوی و حس نوع‌دوستی در میان آحاد جامعه از جنبه مادی بزرگ‌ترین فرصت جمع‌آوری کمک‌های خیران برای نیازمندان کمیته امداد و نوعروسان تحت پوشش است.

وی ادامه داد: گام‌های بلند و همت والای خیران نکایی در این آیین منشا خیر و برکت برای خانواده‌های تحت پوشش امداد و تامین جهیزیه برای نوعروسان و تامین نیازهای مختلف افراد تحت پوشش این نهاد است.

رجبی گفت: در طول ماه مبارک رمضان امسال نیز ادارات کمک‌های شایانی را در تهیه سبدهای غذایی و توزیع در بین محرومان و همچنین تهیه همیان مولا و سرکشی از خانواده‌های نیازمندان انجام داده‌اند که باید قدردان این کار ارزشمند مدیران ادارات و نهادها و کارکنان آنان باشیم.