جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

12 فروردین نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران بود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

12 فروردین نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران بود

12 فروردین نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران بود


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: 12 فروردین ارثیه بزرگ و دستاورد عظیم امام بود و نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران بود که اتفاق افتاده بود.

12 فروردین نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران بود

آیت‌الله علی معلمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: 12 فروردین، در پی فراخوان و دعوت بنیانگذار انقلاب اسلامی و یادآور حضور، عزم و اراده اکثریت قاطع و قریب به اتفاق ملت بزرگ ایران در سال 58 پای صندوق‌های رای است.

وی بیان کرد: این نخستین انتخابات آزاد در تاریخ سیاسی ایران اسلامی بود که اتفاق افتاده بود که با این انتخابات جمهوری اسلامی را به مردم عرضه کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در این روز 98.2 درصد واجدین شرایط پای صندوق‌های رای به جمهوری اسلامی ایران رای آری دادند، گفت: 12 فروردین روز سرنوشت‌ساز، تاریخی و بزرگی برای ملت ایران است که مشی سیاسی نظام ترسیم و تعیین شد.

آیت‌الله معلمی با بیان اینکه در روز 12 فروردین با تدبیر امام راحل و پاسخ مثبت مردم، مجلس خبرگان قانون اساسی طراحی شد تصریح کرد: بنابراین این روز به عنوان یکی از روزهای سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است.

وی یادآور شد: هرساله این روز را ملت و دولت تکریم می‌کنند و این به دلیل حضور سرنوشت‌ساز ملت در سال 58 و با حضوری آزاد، بااراده، مصمم و تاثیرگذار برای آینده کشور بوده‌است.