جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

12 رشته دام هوایی غیرمجاز در بابل کشف و ضبط شد - نمایش محتوای خبر

 

 

12 رشته دام هوایی غیرمجاز در بابل کشف و ضبط شد

رییس اداره محیط زیست بابل گفت: 12 رشته دام هوایی غیرمجاز شب گذشته در دو روستای بابل کشف و ضبط شده است.

12 رشته دام هوایی غیرمجاز در بابل کشف و ضبط شد

نعمت اله قنبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: براساس گزارش های مردمی و بازدید کارشناسان محیط زیست شهرستان بابل، این تعداد رشته دام در دو روستای 'اسب شور پی 'و' پهنه ور 'از توابع بخش لاله آباد بابل در زمین کشاورزی برای شکار پرندگان وحشی گسترده شده بود.
وی بابیان اینکه در ابتدا محیط بانان طی مکاتباتی با شورا و دهیاری این روستاها خواستار جمع آوری و جلوگیری متخلفان برای گستردن دام ها شدند؛ گفت: متاسفانه برغم پیگیری در این زمینه هیچ اقدامی از سوی شورا و دهیاری این روستاها انجام نشد لذا محیط بانان خود طی انجام فرآیندهای قانونی و قضایی برای کشف و ضبط این دام های غیر مجاز اقدام کردند.
وی با بیان اینکه صاحبان این دام ها هنوز شناسایی نشده اند؛, افزود: متاسفانه دو قطعه پرنده در این دام ها بوده که یک قطعه تلف شده و یک قطعه بنام آب چلیک نیز رها سازی شده است.
وی از همه شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه دام هوایی غیر مجاز در منطقه ، محیط زیست را در جریان قرار دهند تا به تخلفات رسیدگی شود.
رییس اداره محیط زیست بابل همچنین از همه شکارچیان مجاز دارای اسلحه نیز خواست تا در مکان های مجاز و در مدت زمان تعیین شده از سوی محیط زیست شکار کنند و هرگز در شب به شکار نپردازند , در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد شد.