رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

117 هزار مازندرانی زیر چتر حمایتی کمیته امداد مازندران هستند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

117 هزار مازندرانی زیر چتر حمایتی کمیته امداد مازندران هستند

117 هزار مازندرانی زیر چتر حمایتی کمیته امداد مازندران هستند


مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: بیش از 117 هزار نفر زیر چتر حمایتی این نهاد در استان قرار دارند.

117 هزار مازندرانی زیر چتر حمایتی کمیته امداد مازندران هستند

تیمور طهماسب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان آمل اظهار کرد: این نهاد در استان بیش از 117 هزار نفر را زیر چتر حمایتی خود دارد.

وی افزود: کمیته امداد نهاد حمایتی و اورژانس اجتماعی است که در آن بیش از 30 حامی مازندرانی حمایت از 5 هزار و 200 یتیم را برعهده دارند.

طهماسب‌پور با اعلام اینکه برای هر یتیم ماهانه بیش از 200 هزار تومان از سوی حامیان واریز می‌شود، تصریح کرد: در ماه رمضان امسال نیز برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای در سطح شهرهای مختلف مازندران داشتیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه در طرح مفتاح‌الجنه از 22 شهرستان مازندران حداقل یک تا سه روز بازدید داشتیم، ادامه داد: در این دیدار و بازدید با خانواده نیازمندان، بررسی و مرتفع‌سازی مشکلات مختلف مسئولان و خیران حضور داشتند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه شبکه نیکوکاری از برنامه‌های مدون کمیته امداد بوده که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: تا پایان سال 92 در مازندران پنج مرکز نیکوکاری فعال بود ولی با شتاب مضاعف توانستیم تاکنون بیش از 35 مرکز را در شهرهای مختلف فعال کنیم.

وی با اعلام اینکه با ایجاد مرکز نیکوکاری کارهای مردم به مردم سپرده می‌شود، ادامه داد: در این بین علاوه بر شناسایی نیازمندان، افراد توانمند و حامی برای حمایت از مستمندان شناسایی می‌شوند هرچند مرکز نیکوکاری حلقه اتصال بین افراد توانمند و نیازمندان است.

طهماسب‌پور نقش کمیته امداد را نظارت بر روند فعالیت مراکز نیکوکاری دانست و افزود: با مدیریت مراکز نیکوکاری می‌توان مرتفع شدن مشکلات بسیاری از خانواده‌ها را شاهد بود.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون در حال تثبیت مراکز نیکوکاری در مازندران هستیم، خاطرنشان کرد: در این راه به‌دنبال افزایش کمیت و کیفیت کار گام برداشته می‌شود.

طهماسب‌پور با اعلام اینکه در نظر داریم در آینده همه مناطق شهری و روستایی مازندران دارای مرکز نیکوکاری شود، گفت: هر منطقه 10 تا 30 هزار نفری نیازمند یک مرکز نیکوکاری است تا مشکلات آن مناطق به دست مردم حل شود.