جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

110 زندانی مازندرانی به آغوش خانواده بازگشتند - نمایش محتوای خبر

 

 

110 زندانی مازندرانی به آغوش خانواده بازگشتند

110 زندانی جرایم غیرعمد مازندرانی با کمک 2 میلیارد تومانی در مراسم آزادی زندانیان به آغوش خانواده بازگشتند.

110 زندانی مازندرانی به آغوش خانواده بازگشتند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از محل کمک‌های رئیس قوه‌قضاییه، ستاد دیه و صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور، 110 زندانی مازندرانی آزاد شدند.

مبلغ کل مصوب برای آزادی 110 زندانی جرایم غیرعمد مازندرانی 2 میلیارد تومان بود که از سوی قوه‌قضاییه به مازندران اختصاص یافت.

آزادی کل زندانیان جرایم غیرعمد در مازندران برای 582 نفر در نظر گرفته شد که مبلغ کل بالغ بر 547 میلیارد تومان نیاز است که در بررسی اولیه 110 نفر آزاد شدند؛ جرایم غیرعمد شامل دیه تصادفات، مهریه، ورشکستگی مالی و غیر کلاه‌برداری است.

در این مراسم رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه لازم است ماهیت قرآن را همه بدانند، اظهار کرد: قرآن نوری است که بر دل پیامبر نازل شد اگر به درستی به قرآن دسترسی پیدا کنیم روش زندگی باید براساس موازین قرآنی شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد، افزود: مومنان در هر نقطه از کشور با هم برادرند و در زمان مشکلات نیازمند همدلی هستند.

وی با اشاره به اینکه بین برادران خود صلح و سازش ایجاد کنیم، گفت: فقرا و زندانیان را اعضای خانواده بدانیم و به روح عمومی در جامعه توجه کنیم.

رئیس ستاد دیه مازندران با اشاره به اینکه برای ایجاد زندگی آزاد در جامعه باید نفقه عمومی پرداخت شود، گفت: برای ایجاد فهم عمومی در جامعه باید روح عمومی بیدار شود.