سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

11 فقره پرونده قاچاق کالا در ساری تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

11 فقره پرونده قاچاق کالا در ساری تشکیل شد

ˈاسماعیل هادی نژادˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش ریالی این پرونده ها را 18 میلیون و 270 هزار ریال ذکرکرد و گفت: پرونده تخلف صاحبان این واحدها برای رسیدگی بیشتر و صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: با برپایی گشت های مشترک با دستگاههای اجرای ذیربط از 50 واحد صنفی شهرستان ساری، تعداد متعددی کالای قاچاق از جمله شامل مواد آرایشی و بهداشتی ، باطری ماشین و سیگار کشف شد.

وی نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی با هدف تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و جلوگیری از برخی تخلفات احتمالی را ازجمله رویکردهای اصلی ذکرکرد و اظهارداشت: با اخلالگران اقتصادی برابر قانون به شدت برخورد می شود.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ساری و میاندرود همچنین از بازرسی هشت هزا و 200 واحد صنفی این دو شهرستان در چهار ماه نخست سال جاری خبرداد و گفت: ازاین تعداد یکهزار و 663 واحد صنفی متخلف شناسایی شدند.

هادی نژاد افزود: پرونده واحدهای صنفی متخلف به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال برای رسیدگی بیشتر و صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی عمده تخلفات صورت گرفته از سوی واحدهای صنفی را شامل گرانفروشی ، درج نکردن قیمت، تقلب در کسب و صادر نکردن فاکتور ذکرکرد.

وی از اقشار مختلف مردم خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از طریق تماس با شماره تلفن گویای 124 ستاد خبری سازمان صنعت ،معدن و تجارت مازندران اطلاع دهند تا در کمرتین زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

20 هزار واحد صنفی در قالب 65 اتحادیه درشهرستان ساری مشغول فعالیت است.