سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

105 شورایار در محمودآباد انتخاب شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

105 شورایار در محمودآباد انتخاب شدند

شورایاران بانک اطلاعاتی هر منطقه هستند و ما با آگاهی از جزئیات یک منطقه بهتر می توانیم برای آن برنامه ریزی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا خلیلی صبح دوشنبه در نشست شورای شهر از دیگر مزایای استفاده از شورایاری را ایجاد فرهنگ مشارکت در رشد و توسعه شهر، پیگیری نظارت بر انجام پروژه ها، شناسایی معضلات و مشکلات محلات و شناخت فرصتها و پتانسیل های هرمحله ذکر کرد و افزود: تصمیم گرفته شد بطور یکساله در هر 17 منطقه شهر از معتمدان  محل بعنوان شورا یاراستفاده نمائیم.

وی تاکید کرد پس از یکسال و با شناخت بهتری که از مناطق مختلف بدست می آوریم شورایاران فعال، دلسوز و متعهدی انتخاب خواهیم کرد.

خلیلی اظهار داشت: برای اینکه تعامل و همکاری بهتری بین شورایاران وجود داشته باشد جلسات مداومی بین شورایاران شهر برگزار می شود تا از نقطه نظرات همدیگر آگاه و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

علوی در پایان گفت شورا یارها اختیارات تام برای انجام برخی پروژه های  کوچک دارند.

محمدرضا مهدوي عضو شوراي اسلامي محمودآباد با اعلام اينكه شهر را به 15 منطقه تقسيم و 15 گروه شورا ياري و در مجموع 105 شورايار انتخاب كرديم تصريح كرد شوراياران بدون هر گونه برنامه سياسي و صرفاً جهت خدمت رساني به مردم انتخاب شدند.

مهدوي يكي از دلايل انتخاب شورا را مراجعه مستقيم مردم به شوراي شهر ذكر كرد و افزود مراجعه مستقيم مردم به دفتر شورا باعث مي شد وقت زيادي از شورا صرف پاسخگويي به آن ها شده و زمان كمتري را جهت امور ديگر داشته باشيم ؛ با انتخاب شوراياران كارهاي عمومي و عادي توسط آن ها اجرا می شود تا شوراي شهر بتواند به امور كلان و برنامه ريزي امور شهري بپردازد.

مهدوي از ارتباط دائم شورا ياران و شوراي شهر سخن گفت و افزود پس از بازديد ميداني هر منطقه توسط شوراياران در مساجد هر منطقه ملاقات مردمي با حضور شهردار، معاونين و اعضا شوراي شهر برگزار خواهد شد تا از نقطه نظرات آنها مطلع و در جريان مشكلات هر منطقه قرار گيريم . سپس در شورا يا شهرداري با حضور شوراياري مشكلات بررسي مي گردد.

مهدوي به ديدار مردمي شوراي شهر و شهرداري با اعضا شورا ياري منطقه رحمان آباد و منطقه گلشهر اشاره كرد و نفت در رحمان آباد پس از ديدار و بازديد مردمي حداقل 50 درصد مشكلات مردم حل شد، در گلشهر نيز و پس از بررسي و بازديد لايروبي، ديوارسازي كانال ها، مخلوط ريزي كوچه ها ،نصب سطل زباله انجام گرديد.

مهدوي ادامه داد: هر چقدر تعداد شوراياران زياد باشد ميزان مشاركت شهروندان در اداره شهر نيز بيشتر خواهد بود وي با تقدير از شوراياران  كه بصورت افتخاري كار مي كنند اظهار داشت شورا ياري بعنوان شهردار و شوراي  همان منطقه بوده و نماينده تام الاختيار ماست. درب اتاق شهردار و شوراي شهر هميشه بر روي آنان باز است.