جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

102 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای نوشهر و چالوس اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

102 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای نوشهر و چالوس اجرا شد

به گزارش خبرگزاری ایرنا،' ذبیح الله ذاکری ' درنشست با نماینده مردم شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود : در نوشهر 3 هزار و 330 و در چالوس یکهزار و 899 فقره انشعاب فاضلاب نصب شد.

وی ظرفیت ورودی تصفیه خانه فاضلاب در مدول اول را 10 هزار مترمکعب در شبانه روز دانست و تصریح کرد: در حال حاضر 2 فقره ایستگاه پمپاژ در نوشهر و یک فقره در چالوس احداث شد و پیگیر ایجاد یک ایستگاه پمپاژ درشهر چالوس نیز هستیم.

وی، احداث 16 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای نوشهر وچالوس را از جمله برنامه های در دست اقدام عنوان کرد وگفت: با توجه به احداث و بهره برداری مدول اول تصفیه خانه ، به منظور تحت پوشش قراردادن سایر مناطق این دوشهر در فاز دوم نیاز به احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، در خصوص اجرای شبکه فاضلاب ده نو و پلاژ حسینی افزود: در منطقه پلاژ حسینی به طول 2300 متر و منطقه ده نو به طول 6000 متر نیاز به اجرای شبکه فاضلاب غیرمتعارف می باشد.

ذاکری ادامه داد: این مناطق در ناحیه شمالی شهر نوشهر و در مجاورت ساحل دریا قرار دارد و از نظر توپوگرافی منطقه دارای شیب معکوس نسبت به خط انتقال اصلی می باشد لذا به منظور هدایت فاضلاب نیاز به ایستگاه پمپاژ است.

وی اظهار داشت: به منظور اجرای ایستگاه پمپاژ منطقه ده نو به اختصاص حدود 500 مترمربع زمین نیاز داریم .

به گزارش روز سه شنبه آبفای شهری مازندران، در این دیدار، نماینده مردم نوشهر و چالوس بالابودن سطح آب زیرزمینی را یکی از مشکلات زیست محیطی منطقه دانست و گفت: اجرای مدول دوم شبکه فاضلاب در منطقه ضروری است.

' قاسم احمدی لاشکی ' افزود: دربخش فاضلاب، امسال 3 میلیارد تومان بودجه برای شهرهای نوشهر و چالوس اختصاص یافت وانتظار می رود این رقم در سال آینده افزایش یابد.

وی، بربکارگیری پیمانکار توانمند و بومی در اجرای پروژه های آب وفاضلاب تاکید کرد.

{jcomments off}