سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

1000 نقطه از شهرستان ساری تحت حفاظت بسیج قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

1000 نقطه از شهرستان ساری تحت حفاظت بسیج قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامرضا شریعتی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد(ع)، اظهار داشت: سپاه و سازمان بسیج برای گرامیداشت فرمان مبارک امام(ره) برنامه‌های را در برنامه کاری دارند.

وی با اعلام اینکه امام(ره) تحقق اهداف نظام را در تشکیل بسیج عنوان می‌کرد، تصریح کرد: هفته بزرگداشت بسیج زمینه بازآموزی پیام امام راحل برای همه مردم را فراهم می‌کند.

فرمانده سپاه  ناحیه ساری خاطرنشان کرد: اگر بسیج محقق شود چشم طمع جهانخواران از نظام اسلامی کوتاه می‌شود و فرمایشات امام راحل با شناخت کافی از واقعیت صحنه‌های سیاسی جهان مطرح شد.

این مسئول اضافه کرد: داشتن دفاع مستحکم، قوی و ریشه‌دار برای تامین منافع ملی ارزشمند است و این امر با تشکیل و پیگیری بسیج 20 میلیون در کشور امکان‌پذیر شد.

شریعتی گفت: فهم تشکیل بسیج 20 میلیون در کشور روز به روز بیشتر شده و این کشور با حضور قدرتمند بسیج بیمه شد و یکی از وظایف بسیج دفاع از کوی و برزن است و بسیج در همه عرصه‌ها و در بین اقشار ریشه دارد.

این مسئول با اعلام اینکه در ساری یک‌هزار نقطه تحت حفاظت بسیج هستند، افزود: این حفاظت‌ها با همکاری مردمی و بدون هزینه دولتی انجام می‌شود.

شریعتی با اعلام اینکه بسیج در حوزه‌های مختلف مشارکت گسترده دارد، افزود: در برنامه‌های متعدد سال‌جاری به موضوع فرهنگی توجه شد و پیش‌بینی کردیم که هر برنامه و فعالیت ما با رویکرد فرهنگی انجام شود.

این مسئول با اشاره به توجه بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی از برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ساری خبر داد و گفت: این نمایشگاه در روز دوم هفته بسیج در سالن ارشاد برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: در کنار برگزاری این نمایشگاه همایش اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود.

این مسئول درباره برنامه‌های انجام شده بسیج در همایش کوی و برزن در شهرستان ساری، افزود: همایش کوی و برزن با حضور گردان‌های کوثر و بیت‌المقدس در مرکز استان برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه ساری به برگزاری اردوهای راهیان نور در این شهرستان اشاره کرد و گفت: یک‌هزار و 600 نفر در سال‌جاری تاکنون از ساری در این اردوها شرکت کردند و اعزام دانش‌آموزان به مناطق راهیان نور تا پایان سال‌جاری ادامه دارد.

وی یکی از برنامه محوری بسیج را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و ادامه داد: مراسم گرامیداشت شهید رنجبر با حضور سردار فضلی برگزار می‌شود و عصر روز یادواره شهدای بخش مرکزی اسفیورد با حضور سردار مسجدی در برنامه کاری قرار دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: همه رده‌های مقاومت در هفته بسیج برنامه‌های متعدد فرهنگی برگزار می‌کنند که این برنامه‌ها در 960 پایگاه‌های مقاومت و رده‌های مقاومت بسیج برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه ساری از برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی در ساری با محوریت بسیج خبر داد و گفت: بررسی آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌های فرهنگی نیز در برنامه کاری قرار دارد.

این مسئول از افتتاح چندین پروژه عمرانی در این هفته اشاره کرد و گفت: در توسعه زیرساخت‌های بسیج برای 10 حوزه مقاومت احداث ساختمان در دستور کار قرار گرفت و پیشرفت فیزیکی این واحدهای بالای 50 درصد است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از تجمع بزرگ رده‌های سازمان‌یافته بسیج در مصلای مرکز استان خبر داد و تصریح کرد: بیسجیان به صورت سازمان‌یافته در مصلا حضور به هم می‌رسانند.

شریعتی تعداد بسیجیان سازمان‌یافته ساری را بیش از 180 هزار نفر عنوان کرد.

{jcomments off}