رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

100 درصد شالیزارهای برنج بابل خزانه‌گیری شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

100 درصد شالیزارهای برنج بابل خزانه‌گیری شد

100 درصد شالیزارهای برنج بابل خزانه‌گیری شد


مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: 100 درصد شالیزارهای برنج بابل خزانه‌گیری شد.

100 درصد شالیزارهای برنج بابل خزانه‌گیری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مسعود غلامی به زراعت برنج در شهرستان بابل اشاره کرد و بیان داشت: از 46 هزار و 900 هکتار شالیزار این شهرستان، تاکنون 100 درصد خزانه‌گیری و بذرپاشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه عملیات نشاکاری در سطح 2 هزار و 971 هکتار صورت گرفته است، گفت: از این سطوح 2 هزار و 649  هکتار به صورت سنتی و بقیه مکانیزه نشا شده است.

غلامی ادامه داد: در 99 درصد شالیزارهای شهرستان بابل عملیات شخم و شیار، 92 درصد آب‌تخت اولیه و 55 درصد آماده نشاکاری است.

مدیر جهاد کشاورزی بابل مساحت بیمه تضمین تولید شالیزارهای این شهرستان را 400 هکتار، سطح بیمه عمومی را 290 هکتار و تعداد نمونه‌های خاک آنالیز شده را 162 مورد اعلام کرد.

وی درباره اجرای حکم قلع‌وقمع بناهای غیرمجاز در شهرستان بابل، ادامه داد: در راستای حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی یک مورد حکم قلع‌وقمع ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی شهرستان بابل به مساحت 600 مربع به مرحله اجرا درآمد.

غلامی احکام له از پرونده تغییر کاربری غیر‌مجاز را چهار مورد به مساحت بیش از 500 متر مربع و احکام علیه از پرونده تغییر کاربری غیر‌مجاز را 6 مورد به مساحت بیش از 7 هزار و 421 متر مربع اعلام کرد.

این مسئول ادامه داد: تعداد مجوزهای صادره از کمیسیون تبصره چهار ماده یک، دو مورد به مساحت بیش از 2 هزار متر مربع و مجوز صادره از کمیسیون تبصره یک ماده یک، یک مورد به مساحت 4 هزار و 975 متر مربع بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل اظهار کرد: 10 مورد نظارت بر مجوزهای کمیسیون تبصره یک و چهار ماده یک، سه مورد نظارت بر زمین‌های واگذاری و 12 مورد تشکیل کمیسیون تقویم زمین به مساحت 13 هزار و 960 متر مربع، 46 مورد پاسخ به دفاتر اسناد رسمی در راستای حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی در فروردین‌ماه امسال از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان صورت گرفته است.