جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

100داوطلب مازندرانی در چهارمین مسابقه ملی فناوری نانو در آمل رقابت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

100داوطلب مازندرانی در چهارمین مسابقه ملی فناوری نانو در آمل رقابت کردند

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مسابقه علمی با حضور6240 داوطلب به صورت همزمان در 34 مرکز آزمون در 23 استان کشور برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد آمل در رابطه با برگزاری این رقابت علمی به خبرنگار ایرنا گفت: از میان 188 داوطلب شرکت در آزمون درنهایت حدود 100نفر در روز برگزاری مسابقه شرکت کردند.

ˈمحمد وحدتˈ افزود: در آزمون چهارمین مسابقه ملی فناوری نانو، 85 سوال چهارگزینه ای طراحی شده بود و سه سوال تشریحی نیز برای داوطلبان آزمون توانمندی تدریس در نظر گرفته شده بود.

وی ادامه داد: نانو ساختارها، روش های ساخت و سنتز نانو ساختارها، روش های شناسایی و آنالیز نانو ساختارها، کاربردهای فناوری نانو، تجاری سازی فناوری نانو از جمله سرفصل ها برگزاری این مسابقات بود.

وحدت اضافه کرد: هدف از برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو که بزرگترین رقابت علمی دانشجویی کشور در زمینه فناوری نانوست، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، ترویج و گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشوراست.

وی اضافه کرد: فراهم آمدن بستر مناسب جهت شناسایی نخبگان علوم و فناوری نانو، انتخاب افراد شایسته تدریس به منظور مشارکت در امر ترویج و آموزش فناوری نانو و جهت دهی فعالیت های آموزشی و حمایت های تشویقی صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری نانو به عنوان اهداف دیگر این مسابقه علمی تعریف شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد آمل تصریح کرد: آزمون بستری مناسب برای رقابت سازنده نهادهای ترویجی فناوری نانو، شرکت های آموزشی، مدرسان و متخصصان فناوری نانو برای کیفیت بخشی به فرآیند آموزش فناوری نانو و گسترش بیشتر این فناوری نوین است

نتایج چهارمین مسابقه ملی فناوری نانونیمه دوم خردادماه اعلام خواهد شد و از برگزیدگان با اعطای جوایز نقدی و اعتبار مالی برای دریافت خدمات آنالیز از آزمایشگاه‏ های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، تقدیر بعمل خواهد آمد.

به سه نفر برتر که بیش از 90 درصد سوالات را پاسخ صحیح دهند، نفر اول 10 میلیون، نفردوم 7.5 میلیون و نفرسوم 5 میلیون تومان اهداء می شود.