جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

10 هزار نفر در مازندران بیمه بیکاری دریافت می کنند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

10 هزار نفر در مازندران بیمه بیکاری دریافت می کنند

10 هزار نفر در مازندران بیمه بیکاری دریافت می کنند


مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت : 10 هزار نفر تحت پوشش این سازمان در مازندران بیمه بیکاری دریافت می کنند.

سید علی اصغر محمودی شامگاه شنبه در نشست با صنعتگران و نماینده مردم بابل در مجلس به منظور بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان بابل در این شهرستان بیان کرد : این تعداد از دریافت کنندگان بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی مازندران از شش ماه لغایت 50 ماه با حداقل حقوق به مبلغ هفت میلیون و 300 هزار ریال دریافت می کنند.

وی ادامه داد : در استان مازندران ، تعداد یک میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که این برابر با 58 درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی اظهارداشت: در سال گذشته خرج مالی تامین اجتماعی مازندران بیشتر از میزان وصولی این سازمان در استان بوده است.

وی بیان کرد: در سال 93 میزان وصولی سازمان تامین اجتماعی مازندران، یک هزار و 173 میلیارد تومان بوده است که هزینه این سازمان نیز در سال گذشته یک هزار و 420 میلیارد تومان بوده است.

محمودی گفت : 80 درصد هزینه مالی سازمان تامین اجتماعی صرف حقوق 127 هزار بازنشسته در مازندران می شود .

وی افزود: برخی از قوانین سازمان تامین اجتماعی مصوب سال 1354 می باشد که بروز رسانی این قوانین با همت نمایندگان مجلس یک ضرورت است.

وی ابراز امیدواری کرد با رفع تحریم های ظالمانه و همچنین حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران، شور و نشاط جدیدی در عرصه تولید و اقتصاد در کشور بوجود آید .

در این جلسه جمعی از صنعتگران و تولید کنندگان مشکلات موجود بین واحدهای صنعتی و تامین اجتماعی از قبیل، نحوه بازرسی تامین اجتماعی از واحد های تولیدی، نحوه پرداخت اقساط حق بیمه، اجرای سلیقه ای برخی از قوانین از سوی تامین اجتماعی ، دریافت حق بیمه مضاعف در خصوص برخی از طرح ها از جمله مشکلات تولید کنندگان و صنعتگران بوده که مدیرکل تامین اجتماعی مازندران در جهت حمایت از تولید داخلی و رونق کسب و کار تمهیدات لازم اتخاذ کرد.

در این نشست همچنین حجت الاسلام علی اکبر ناصری عضو کمیسیون صنایع مجلس و نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز قول مساعد برای پیگیری مشکلات صنعتگران را داد.