جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

10 هزار موتورسیکلت و اتومبیل در مازندران توقیف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

10 هزار موتورسیکلت و اتومبیل در مازندران توقیف شد

سرهنگ داوود قاسمیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری از توقیف بیش از 10 هزار موتورسیکلت و خودرو در سطح استان مازندران برای کنترل حوادث ناشی از رانندگی خبر داد.

وی با اشاره به شروع فصل‌ گردشگری در مازندران گفت: طرح جمع‌آوری موتورسیکلت و خودرو در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای است و تلاش ما این است که با حضور پلیس ‌راهور استان در مناطق پرترافیک بیشتر باشد.

رئیس ‌پلیس راهور مازندران بیشترین تصادفات درون شهری مازندران را مربوط به عابران پیاده عنوان کرد و گفت: راکبان موتورسیکلت در بروز تصادفات درون شهری نقش ویژه‌ای دارند.

وی در ادامه بیشترین دلیل آمار فوتی ناشی از تصادف در داخل شهرهای مازندران را عدم رعایت قوانین و مقررات و عبور مرور از مراکز پرتردد بدون رعایت نکات فنی عنوان کرد و بیان داشت: برای کاهش تصادفات در سطح شهرهای استان نیاز به همکاری و همراهی مردم داریم.

قاسمیان از کاهش آمار فوتی‌های ناشی از تصادف در سطح معابر مازندران در اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: برای کاهش تصادفات درون شهری افراد با کهولت سن بالا برای عبور و مرور از خیابان از نقاط ایمن عبور کنند.

وی گفت: پوشیدن لباس تیره و عبور از نقاط پرخطر سبب بروز تصادف عابر پیاده در سطح شهرهای استان می‌شود.

رئیس پلیس راهور مازندران در ادامه به اقدامات انجام شده برای ایمن‎سازی معابر استان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم که مسئولان شهری را نسبت به مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده ترغب کنیم و در این راستا تعدادی از پل‌های عابر پیاده استان مکانیزه شد.

وی درباره پیگیری برای رفع نقص در سطح معابر مازندران گفت: رفع نقص 40 درصد معابر استان انجام شد و بقیه نیز در حال پیگیری است.