جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

10 بند آبخیزداری در شهرستان رامسر بهره برداری شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

10 بند آبخیزداری در شهرستان رامسر بهره برداری شد

10 بند آبخیزداری در شهرستان رامسر بهره برداری شد


رییس اداره امور اجرایی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر، گفت: 10 بند آبخیزداری عصر دوشنبه در مناطق مِیجَران و جواهرده و اِشْکِوَر در شهرستان رامسر بهره برداری شد.

10 بند آبخیزداری در شهرستان رامسر بهره برداری شد

'قربانعلی خدایی' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه ها در مجموع با اعتبار هفت میلیارد و 895 میلیون ریال احداث و موجب اشتغال موقتِ دو هزار و 376 نفر روز شد.

وی اظهار داشت: در میجران، دو بند سنگی ـ ملاطی و یک بند سنگی ـ گابیونی با مجموع حجم هزار و 375 متر مکعب ساخته شد که ظرفیت استحصال آب آنها، نه هزار و 625متر مکعب است.

خدایی با اشاره به احداث یک بند سنگی ـ ملاطی در جواهرده ادامه داد: حجم این بند 594 متر مکعب و میزان آب استحصالی آن نیز چهار هزار و 158 متر مکعب برآورد می شود.

رئیس اداره امور اجرایی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر گفت: در منطقه جواهرده همچنین 205 هکتار عملیات مراقبت جنگل کاری برای کاهش فرسایش خاک و جلوگیری از خطر سیل صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در منطقه اشکور نیز سه بند سنگی ـ ملاطی و سه بند سنگی ـ گابیونی در مجموع با حجم دو هزار و 72 متر مکعب و استحصال آب 14 هزار و 504 متر مکعب ساخته شد.

خدایی افزود: در اشکور، علاوه بر ساخت بندهای مذکور، 150 هکتار کُپّه کاری گیاهان مرتعی در مناطق کوهستانی با گونه هایی همچون چاودار که به سرما مقاوم است و توت روباهی و علفِ بره و اِسپرس انجام شد.

غرب مازندران دارای 14 زیرحوزه فرعی آبخیزداری از رامسر تا رُویان و 197 هزار هکتار مرتع است.