جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

‌بسیج سازندگی ساری به بسیجیان جویای‌ کار‌‌‌ وام خود‌اشتغالی ‌می‌‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

‌بسیج سازندگی ساری به بسیجیان جویای‌ کار‌‌‌ وام خود‌اشتغالی ‌می‌‌دهد

مسئول بسیج سازندگی ساری گفت: سازمان بسیج سازندگی ساری به بسیجیان جویای‌ کار بین پنج تا 30 میلیون تومان وام خود‌اشتغالی ارائه می‌کند.

‌بسیج سازندگی ساری به بسیجیان جویای‌ کار‌‌‌ وام خود‌اشتغالی ‌می‌‌دهد

حسین نادری‌ورندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری اظهار کرد: به‌مناسبت هفته بسیج نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیجیان این شهرستان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری با شعار «ما می‌توانیم» در عرصه‌های دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی، صنایع تبدیلی در محوطه امام‌زاده یحیی (ع) ساری برپا می‌شود.

وی به همکاری مؤسسه نگار نصر مازندران، شورای شهر و شهرداری ساری در برپایی نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیجیان اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه اول آذر با حضور ربیع‌فلاح استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برپا می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان ساری با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیجیان به مدت یک هفته در 40 غرفه برپا می‌شود، اضافه کرد: بلدرچین، قارچ، گیاهان دارویی، زعفران ساری، گل و گیاه، طراحی‌های روی شیشه، مرغ بومی، اردک، بوقلمون و... که همه از تولیدات با وام‌های اقتصاد مقاومتی هستند در این نمایشگاه به‌فروش می‌رسد.

این مسئول تصریح کرد: در حاشیه این نمایشگاه کلاس‌های اصلاح سبک زندگی با تب سنتی، ویزیت رایگان و کلاس‌های مشاوره اشتغال برای جوانان جویای‌کار برگزار می‌شود.

نادری از افتتاح دو پایگاه مقاومت بسیج در هفته بسیج خبر داد و گفت: پایگاه مقاومت بسیج برادران و خواهران روستای پایین‌دزا و روستای آکند شهرستان ساری و پروژه آبرسانی به روستای پلسک بخش کلیجارستاق این شهرستان افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان ساری در هفته بسیج با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به‌صورت همزمان افتتاح می‌شوند، اضافه کرد: گلخانه تولید سیفی‌جات روستای فیروزکنده و نخستین مرکز صنایع تبدیلی فرآوری‌های جوانه گندم و عدس در مازندران در روستای صفرآباد ساری افتتاح می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان ساری به تلاش در ایجاد دهکده اقتصاد مقاومتی در روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج سازندگی ساری به بسیجیان جویای‌کار بین پنج تا 30 میلیون تومان وام خود اشتغالی ارائه می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه در تلاشیم بی‌سوادی در مرکز مازندران ریشه‌کن شود، اضافه کرد: طرح ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در استان و شهرستان ساری با مشارکت آموزش و پرورش در حال انجام است و به آموزش‌یارانی که بتوانند هر نفر را باسواد کنند 650 هزار تومان هدیه اهداء می‌شود.

نادری با بیان اینکه در هفت ماه گذشته 30 گروه جهادی با 300 بسیجی از پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان ساری و 500 دانشجو به مناطق محرم استان اعزام شدند، افزود: 400 دانش‌آموز با حضور در اردوهای بسیج سازندگی به بهسازی مدارس شهرستان ساری پرداختند.

وی در پایان گفت: حمایت از روستاها با تکیه بر محرومت‌زدایی و با الویت آب‌رسانی به روستاهای محروم در طرح‌های بسیج سازندگی و اردوهای هجرت انجام می‌گیرد.