جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

۲۱ درصد از قربانیان تصادفات برون‌شهری عابران پیاده هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۱ درصد از قربانیان تصادفات برون‌شهری عابران پیاده هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مسافری استان مازندران، به مناسبت دهه ایمنی در رانندگی مساوی با مسئولیت همگانی (14 تا 25 )، از سوی این اداره کل برنامه‌های فرهنگی و آموزشی متعددی در دست اجرا است.

یکی از این برنامه‌ها با توجه به اهمیت جانی و تبعات اجتماعی مسائل مربوط به دانش‌آموزان، اجرای برنامه‌های فرهنگی ـ آموزشی دانش‌آموزان است که به عنوان نمونه در دبستان شاهسوارانی میاندرود و دو مدرسه در حوزه فریدونکنار و محمودآباد با حضور مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌ها، مسئولان راهنمایی و رانندگی مازندران و هنرنمایی یکی از گروه‌های هنری به اجرا در آمد که با استقبال دانش‌آموزان همراه بود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، اظهار داشت: طرح ایمن‌سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب‌پذیر کودک و نوجوان، آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و ایمنـی عبور و مرور است.

احمدآفرین محمدزاده تصریح کرد: آموزش‌های ارائه شده به دانش‌آموزان شامل آموزش علائم راهنمایی و رانندگی، آموزش نحوه عبور از عرض جاده و سایر آموزش‌های مرتبط با افزایش دانش ترافیکی است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران بیان داشت: در این برنامه با استفاده هنرمندان صدا و سیمای مرکز مازندران فضایی شاد و جذاب همراه با آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و فرهنگ ترافیکی، محور آموزش‌ها بود که با استقبال چشمگیر دانش‌آموزان همراه شد.

این مسئول در پایان با اشاره به اهمیت استفاده از خطوط عابر پیاده به ویژه برای تردد دانش‌آموزان، افزود: بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، در سال 92 بیش از 21 درصد از قربانیان تصادفات راه‌های برون شهری و روستایی مربوط به عابران پیاده است.

{jcomments off}