سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

۱۵۳ خانوار روستایی بهشهر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۳ خانوار روستایی بهشهر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، صبح امروز در سومین روز از گرامیداشت هفته دولت، با حضور فرماندار بهشهر، بخشدار یانه‌سر و جمعی از مسئولان شهرستانی، چند پروژه عمرانی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته بهشهر افتتاح شد.

یکی از پروژه‌ها، مجتمع آبرسانی روستای «استارم» به همراه خط انتقال پنج کیلومتری است که نخستین اعتبار آن در سال 89 توسط آب و فاضلاب روستایی مازندران جذب شد و در نهایت با هزینه 354 میلیون تومان تکمیل شد.

با بهره‌مندی از این مجتمع آبرسانی، 58 خانوار روستاهای «استارم» و «ونشید» منطقه کوهستانی بهشهر، از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

همچنین پروژه آبرسانی روستای «پابند» نیز با هزینه 305 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که با افتتاح آن 95 خانوار این روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی استفاده می‌کنند.

همچنین در ادامه پروژه‌های افتتاحی شهرستان بهشهر در سومین روز از هفته دولت، دو گلزار شهدا شامل یک گلزار تک‌مزار و یک گلزار دو مزار به ترتیب در روستاهای «پجیم» با اعتبار 8 میلیون تومان و «غلامی» با هزینه 39 میلیون تومان از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، به بهره‌برداری رسمی رسید.

در دو روز گذشته نیز، به مناسبت هفته دولت و در راستای ارائه خدمات دولت به ملت، پنج پروژه و 63 طرح مشاغل خانگی و خودکفایی با اعتبار یک‌ میلیارد و 450 میلیون تومان، افتتاح شد.

افتتاح دو واحد «غسال‌خانه» در روستاهای «آسیابسر» و «یکه‌توت» با هزینه 67 میلیون تومان، بهره‌برداری رسمی از کارخانه تولید دستمال کاغذی «شکوفه بهار نرگس» در فاز دوم شهرک صنعتی بهشهر با اشتغالزایی 15 نفر و با صرف هزینه 600 میلیون تومان، همچنین افتتاح یک واحد مزرعه پرورش متراکم ماهی کپور در روستای «زینه‌وند» در استخری به مساحت 540 متر مربع با پوشش پلی‌اتیلن با هزینه بیش از 80 میلیون تومان، از دیگر خدمات ارائه شده به مردم بهشهر در هفته دولت است.