جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

یک چهارم چای مورد نیاز در کشور تولید می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یک چهارم چای مورد نیاز در کشور تولید می شود

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فرد صفاری بعد از ظهر شنبه در جشنواره ملی چای و عسل در بابل افزود: از 75 هزارتن چای مورد نیاز کشور تنها 25 هزار تن در کشور تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه  چای های خارجی که تولید آن بالای یک سال باشد باید از سبد مصرف خانوار ایرانی خارج شود گفت: این گونه چای ها قابلیت مصرف انسانی نداشته و باید از بازار جمع آوری شود.

وی اظهار داشت: چای از قدیمی ترین نوشیدنی های جهان بوده که شروع کشت این محصول در ایران در سال 279 هجری شمسی بود که توسط محمد میرزا معروف به کاشف السلطنه بذرچای وارد ایران شد و در مناطق لاهیجان وکلارآباد که شرایط مساعد داشتند کشت شد.

صفاری تصریح کرد: گرچه نیازاست چای مصرفی مورد نیاز کشور  وارد شود  اما انتظار داریم چای موردنیاز در چارچوب مشخص، با کنترل لازم وکیفیت مناسب وارد کشور شود.

وی بیان داشت: باید شرایط و بسترهایی فراهم شود  تا فرهنگ سازی مناسب انجام گیرد تا مردم از مصرف چای اسانس دار خودداری کنند و در صورت مصرف چای خارجی از  چای بدون اسانس وشیمیایی استفاده نمایند.

این مسئول با اشاره به اینکه درآمد چای کاران متناسب با تلاش وزحمات آنها نیست اذعان داشت: متاسفانه چای کاران از محل فروش برگ سبز خود نتوانستند درآمد اولیه راکسب کنند اما در تلاش هستیم تا باافزایش قیمت برگ سبز به تولید بیشتر وبهینه این محصول کمک کنیم.

صفاری متذکرشد:  اگر رویکرد را از خرید تضمینی  خارج وبه سمت خرید آزاد معطوف کنیم آنوقت می توان انتظار داشت هم چای کاران پول بیشتری دریافت کنند و هم تولیدکننده  با مشاهده منابع اولیه مناسب تولید بهتر وباکیفیتی داشته باشند ضمن اینکه کیفیت سبب می شود تامصرف چای داخلی در جامعه افزایش یابد.

وی گفت: زمانی که کشاورزان، تولیدکنندگان و بازرگانان در کنار هم با اتحاد کارکنند این صنعت به جایگاه اصلی خود دست خواهد یافت و در حال حاضر، مهم ترین دغدغه موجود بحث بیمه فراگیر چای کاران است که امیدواریم به زودی این اتفاق بیفتد.

معاون بازرگانی  سازمان چای کشورگفت: ایران جز 10 کشور برتر تولید کننده و پرمصرف کننده ترین چای جهان است.