سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

یک هکتار از جنگل‌های نکا دچار حریق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یک هکتار از جنگل‌های نکا دچار حریق شد

فرماندار نکا گفت: یک هکتار از مناطق جنگلی نکا دچار حریق شد که با حضور گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی مهار شده است.

یک هکتار از جنگل‌های نکا دچار حریق شد

جعفر احمدی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، اظهار کرد: آتش‌سوزی در جنگل‌های نکا عصر روز گذشته با توجه به افزایش دمای هوا رخ داد که با شعله‌ور شدن آتش، یک هکتار از اراضی جنگلی طعمه حریق شد.

وی با بیان اینکه در این آتش‌سوزی خسارتی به درختان جنگلی وارد نشده است، افزود: با توجه به اینکه در فصل برگ‎ریزان قرار داریم، خسارت جدی به درختان جنگلی وارد نشده و تنها بخشی از بوته‌های جنگلی طعمه حریق شده که با حضور به موقع نیروهای امدادی، منابع طبیعی و شهرداری نکا مهار شده است.

فرماندار نکا گفت: در همان ساعات اولیه اعلام آتش‌سوزی در جنگل‌های نکا، نیروهای آتش‎نشانی برای اطفای حریق به منطقه اعزام شدند و با همکاری همه‌جانبه اهالی روستاها، از افزایش آتش به درون جنگل خودداری و این آتش‌سوزی مهار شده است.

احمدی با بیان اینکه در این آتش‌سوزی بخشی از جنگل‌های چلمردی، درویشان، کرداب و قرمرض در وسعت یک‌هکتار دچار حریق شد، ادامه داد: خسارت ریالی این حادثه در دست بررسی است و تاکنون گزارشی در این راستا نداشته‌ایم و اقدامات بریا اعلام خسارت در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی سهوی و براثر خاموش نکردن آتش توسط چوپانان و یا کشاورزان منطقه رخ داده است، افزود: با تحقیقات انجام شده به احتمال زیاد، این افراد با روشن کردن آتش برای گرم کردن خود و غذا، بدون اطمینان از خاموش کردن آن منطقه را ترک کردند که موجب آتش‌سوزی شده است.

احمدی با بیان اینکه آتش‌سوزی در این مناطق جنگلی به طور کامل مهار شده است، گفت: از اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران ، دامداران و روستائیان این مناطق می‌خواهیم که با وجود ورود هوای گرم به منطقه، به محض مشاهده هرگونه آتش‌سوزی، وجود آتش در جنگل و مزارع را به آتش‌نشانی، بخشداری‌ها و فرمانداری اطلاع‌رسانی کنند.