جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

یک هزار نفر در مجمع عالی نخبگان مازندران عضویت دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک هزار نفر در مجمع عالی نخبگان مازندران عضویت دارند

احمد فاطمی در حاشیه برگزاری نخستین دوره کتابت کامل قرآن مجید مازندران در بابل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل با بیان اینکه نخستین دوره کتابت قرآن کریم با حضور 700 نفر در مجتمع ورزشی بهار شهرستان بابل برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این برنامه ترویج فرهنگ قرآنی و در پایان کتابت قرآن تقدیم به آستان قدس رضوی است.

وی افزود: در حال حاضر حدود یک‌هزار نفر عضو مجمع نخبگان مازندران هستند که 600 پرونده نیز در دست بررسی است.

فاطمی از افتتاح دفاتر استانی مجمع نخبگان مازندران در شهرستان‌های بابلسر، فریدونکنار، آمل و قائمشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر دفتر مجمع عالی نخبگان در ساری افتتاح شده است.

مدیر مجمع عالی نخبگان کشور در ادامه با اشاره به سال 93 و نامگذاری آن از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ اظهار داشت: در سالی که همزمان با نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری پایه و اساس دین ما را تشکیل می‌دهد، برگزاری نخستین کتابت قرآن در مازندران به همت نخبگان مازندرانی می‌تواند گام موثری در تحقق شعار سال باشد.

وی از نخبگان مازندرانی به عنوان ستارگان نورانی یاد کرد و گفت: نخبگان ما افرادی هستند در فقاهت، دین، علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و تمامی حوزه‌های علمی در سطح کشور حرفی برای گفتن دارند.

فاطمی درباره برگزاری این برنامه اذعان داشت: جمعی از اساتید و فرهیختگان مازندران اعم از دانشگاه دولتی و موسسات عالی کشور، مجمع عالی نخبگان را به نام سازمان مردم نهاد پایه‌ریزی کردند تا در راستای عمل به این آیه قرآن که خداوند زمان خلفت انسان از او عهد گرفت که حاصل امانت الهی باشد،گام بردارند.

مدیر مجمع عالی کشور و دبیر کتابت قرآن با بیان اینکه همه انسان‌ها و ماهیت انسان به عهدی که با خدا دارند، در این اصل ثابت قدم بوده و در این مسیر نخبگان پیش قراولان این امانت الهی هستند، بیان داشت: بعضی از اساتید دانشگاه احساس کردند در مازندران با وجود نخبه و استعدادهای عمده، بانک اطلاعاتی وجود ندارد تا نخبگان را جذب کند لذا این مجمع با حمایت مسئولان ارشد کشور وظیفه خود دانسته تا در این راه گام بردارد.

وی تصریح کرد: بیش از هزار نخبه در سطوح مختلف مازندران شناسایی و کارت عضویت برای آنها صادر شد و همچنین بیش از 600 پرونده در مرکز نخبگان در حال بررسی است.

فاطمی در ادامه با بیان اینکه خدا فاطمه را شاخص کرد و فرمود، خداوند از خشم فاطمه خشمگین و از خشنودی فاطمه، خشنود می‌شود، اضافه کرد: امیدواریم با ترویج اندیشه و فرهنگ قرآن، تکلیف و سهم خود را در راستای حامل امانت الهی ادا کنیم.