سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

یک میلیون و600هزارواحد مسکونی روستایی درکشور در دست ساخت است - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون و600هزارواحد مسکونی روستایی درکشور در دست ساخت است

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت : یک میلیون و 600هزار واحد مسکن روستایی در کشور در دست ساخت است و به روستائیان برای ساخت مسکن وام با سود پنج درصد پرداخت می شود .

یک میلیون و600هزارواحد مسکونی روستایی درکشور در دست ساخت است

علیرضا تابش روز دوشنبه در حاشیه افتتاح 120هزارمین واحد مسکن روستایی در شهرستان نکا در گفتگویی با خبرنگار ایرنا افزود : در یک دهه گذشته یک میلیون و 450هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور با تسهیلات بهسازی مسکن روستایی احداث شد .
وی گفت : بر اساس مصوبه جدید دولت یازدهم از سال جاری برای ساخت هر واحد مسکن روستایی 180میلیون ریال تسهیلات با نرخ پنج درصد پرداخت می شود .
همچنین رئیس بنیاد مسکن کشور اظهار داشت : به سازندگان مسکن در بافت های فرسوده روستایی تسهیلات 200میلیون ریالی تعلق خواهد گرفت .
تابش افزود : در سال جاری طرح هادی در 2هزار و 200 روستای کشور در دست اجراست که امید می رود در زمان برنامه ریزی شده به اتمام برسند .
وی ادامه داد : برای اجرای این طرح ها 12 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که هشت درصد ان از محل بودجه سرجمع اعتبارات عمرانی استانهای کشور تامین می شود .
رئیس بنیاد مسکن کشور صبح روز دوشنبه به منظور افتتاح سه طرح و 120هزارمین واحد مسکونی روستایی نکا به این شهرستان سفر کردند .
شهرستان نکا 110هزار نفر جمعیت و 125 روستا داشته که 70درصد از این روستا ها در منطقه هزارجریب بوده که 10درصد از جمعیت این شهرستان را شامل می شوند .