جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

یک ششم روحانیون کشور مازندرانی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک ششم روحانیون کشور مازندرانی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در جلسه معارفه مدیر خدمات حوزه علمیه استان مازندران اظهار داشت: از دست‌اندرکاران قبلی مدیر کل خدمات امور روحانیون در استان باید تقدیر شود.

وی با آرزوی موفقیت برای مدیرکل جدید خدمات روحانیت در مازندران تصریح کرد: یکی از برکات بسیار خوب انقلاب اسلامی توجه به این قشر اثرگذار جامعه بود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه پویایی خدمات روحانیون را فراهم کرد و همه باید قدردان این نعمت باشیم.

وی اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی روحانیون از خدمات بیمه‌ای مناسبی برخوردار شدند و همه اینها را مرهون رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هستیم.

طبرسی با اشاره به گران بودن خدمات درمانی برخی از بیماران خاص در کشور گفت: اگر خدمات بیمه‌ای مناسب برای روحانیون و سایر مردم نباشد، زندگی بر مردم بسیار سخت می‌شود.

این مسئول در ادامه به ثبت‌نام بیش از 17 هزار نفر در حوزه علمیه کشور اشاره کرد و ابراز داشت: این افراد نیاز به خدمات‌دهی دارند که این خدمات توسط مرکز خدمات روحانیون انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خواستار توجه بیشتر مردم به زکات و سهم امام شد و تصریح کرد: مردم نیاز است در این امر توجیه شوند.

طبرسی خواستار توجه بیشتر به طلبه‌های در حال تحصیل شد و افزود: زمینه ترغیب این افراد به تحصیل فراهم شود.

طبرسی با اشاره به علاقمندی مردم مازندران به روحانیون اضافه کرد: یک ششم روحانیون کشور مازندرانی هستند و خدمات این مرکز به روحانیون مازندران باید ویژه‌تر باشد.