سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

یک‌هزار و 640 هکتار از زمین‌های میاندورود به کشت جو اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

یک‌هزار و 640 هکتار از زمین‌های میاندورود به کشت جو اختصاص یافت

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: یک‌هزار 640 هکتار از زمین‌های میاندورود به کشت جو اختصاص یافت.

یک‌هزار و 640 هکتار از زمین‌های میاندورود به کشت جو اختصاص یافت

سید شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نخستین برداشت جو در سطح یک هکتار از زمین‌های کشاورزی روستای عزت‌الدین شهرستان میاندورود انجام شد.

وی افزود: یک‌هزار و 640 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان میاندورود به کشت جو اختصاص دارد که از این میزان یک‌هزار و 300 هکتار به‌صورت علوفه تر و 340 هکتار به‌صورت دانه برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار بالغ بر 3 هزار و 200 کیلوگرم جو به‌صورت دانه‌ای برداشت شود.

موسوی یادآور شد: جو یکی از سازگارترین غلات است که در شرایط آب‌و‌هوایی مساعد، در خاک حاصل‌خیز که قابلیت نگهداری آب در آن زیاد باشد و در خاک‌هایی که ph  آنها بین 7 تا 8 باشد رشد می‌کند.

وی اضافه کرد: این گیاه نسبت به گندم در برابر خشکی مقاوم‌تر است و در آب‌و‌هوایی که آب، سبب محدود کردن تولید غلات می‌‌شود، جو می‌‌تواند بیشترین محصول را تولید کند.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه در شرایط دیم هم عملکرد جو بهتر از گندم و چاودار است، گفت: تولید جو در هر زمینی با بارندگی سالانه 200 تا 250 میلی‌متر امکان‌پذیر است.