جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

یک‌سوم بهشهری‌ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک‌سوم بهشهری‌ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند

رئیس ثبت احوال بهشهر گفت: یک‌سوم افراد واجد شرایط در بهشهر کارت هوشمند ملی دریافت کردند.

یک‌سوم بهشهری‌ها کارت هوشمند ملی دریافت کردند

عباس‌حسین شهیدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال میزان ولادت در این شهرستان یک‌هزار و 37 مورد و وفات 299 مورد بوده که وفات نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه وظیفه ثبت احوال، ثبت وقایع چهارگانه است، گفت: تمامی مراحل ثبت وقایع چهارگانه به صورت مکانیزه و آنلاین و لحظه به لحظه ثبت می‌شود به طوری که آمار نوزادی که متولد می‌شود بلافاصله در پایگاه کشوری اضافه شده و فوت نیز بلافاصله از آمار کشور حذف می‌شود.

شهیدی ادامه داد: آمار ازدواج و طلاق بلافاصله از طریق سامانه دفاتر ازدواج و طلاق ثبت و در شناسه آمار ثبت احوال قرار می‌گیرد.

رئیس اداره ثبت‌ احوال بهشهر با بیان اینکه، ثبت آمار دقیق وقایع چهارگانه از وظایف ثبت‌احوال است، خاطرنشان کرد: این آمار آنلاین و دقیق و با تجزیه و تحلیل وقایع چهارگانه به مسؤولان شهری، استانی و کشوری ارائه می‌شود.

وی افزود: در سه سال اخیر بیش از 19 هزار شناسنامه ماشینی و مکانیزه صادر شد.

رئیس اداره ثبت‌ احوال بهشهر صدور کارت هوشمند ملی را از اولویت‌های کاری ثبت احوال دانست و عنوان کرد: تاکنون بیش از 39 هزار کارت هوشمند در شهرستان بهشهر صادر شده است.

شهیدی در پایان با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست امسال 20 هزار و 95 کارت هوشمند صادر شد، اظهار کرد: طبق آمار، یک‌سوم جمعیت واجد شرایط دریافت کارت هوشمند در بهشهر این کارت را دریافت کردند.