جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

یکهزارهکتار مزارع کشاورزی لاریجان آمل در برابر هجوم ملخ ها شناسایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یکهزارهکتار مزارع کشاورزی لاریجان آمل در برابر هجوم ملخ ها شناسایی شد

ساری- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل از شناسایی بیش ازیکهزارهکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان درمنطقه کوهستانی لاریجانی که هرساله با هجوم ملخ ها دچارخسارت می شود، خبر داد.

یکهزارهکتار مزارع کشاورزی لاریجان آمل در برابر هجوم ملخ ها شناسایی شد

سید حسین اسلامی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کارشناسان حوزه کشاورزی در بخش لاریجان آمل درپی خسارتهای به وجود آمده ناشی ازهجوم ملخ های صحرایی به زمین های کشاورزی این بخش درسالهای گذشته، امسال به منظور پیشگیری ازخسارتهای احتمالی، اقدام به شناسایی مناطق آسیب پذیر کردند.
وی افزود: تاکنون بیش از 200 هکتار از زمین های آلوده به ملخ ها توسط اکیپ های اعزامی سمپاشی شده است.
مدیرجهاد کشاورزی آمل اضافه کرد: در همین راستا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل با تهیه امکانات و ملزومات و تشکیل اکیپ، عملیات سمپاشی در مناطق آلوده به ملخ در حال انجام دارد.
اسلامی ادامه داد: متاسفانه همه ساله در فصل بهار مزارع و باغهای منطقه لاریجان مورد هجوم وسیع ملخ ها قرارمی گیرند وباعث بروز خسارتهای سنگینی به کشاورزان منطقه می شوند.
وی اضافه کرد: با اقدامات به موقع مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و مراکز زیرپوشش این مدیریت دربخش لاریجان، و سمپاشی های گسترده در مزارع و باغات از هجوم ملخ ها جلوگیری و از ایجاد خسارت جلوگیری خواهد شد.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل سطح زیرکشت اراضی کشاورزی دربخش کوهستانی لاریجان را بیش ازشش هزار هکتار اعلام کرد ویاد آورشد: از این میزان سه هزار و 671هکتار باغی درختان سیاه ریشه وسه هزار و213هکتار نیز اراضی زراعی است.