جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

یکصد و هفتمین سفر دولت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

یکصد و هفتمین سفر دولت در مازندران

 

رئيس جمهور امروز در جمع پرشور مردم ساري با بیان اینکه خودخواهان در طول تاریخ جنایت های زیادی را ضد بشریت و در جهت تحقیر ملتها و ارزش های انسانی داشتند افزود : در 50 سال اخیر هم با روش های بسیار پیچیده غارت ثروت ملتها را در دستور کار خود قرار دادند .

دکتر احمدی نژاد با اشاره به بن بست رسیدن دشمنان در مسیر غارت ملتها  گفت : اکنون استثمار وخود گرفتار مشکلات گسترده اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی شده است و به بهانه استقرار دموکراسی سعی در اشغال کشورها و جنگ طلبی دارد .

رئیس جمهور عدالت ، آزادی و انتخاب را حق همه مردم دانست و گفت : چه کسی می خواهد بین شیعه و سنی ، عرب و غیر عرب جنگ بیندازد ملتها مراقب دام دشمنان باشد .

دکتر احمدی نژاد گفتگو را تنها راه پایان راه سوریه اعلام و تصریح کرد : پول نفت برخی کشورهای عربی امروز اسلحه می شود و خرج کشتار مردم بیگناه سوریه .

رئیس جمهور با بیان اینکه بعضی دولتها هنوز در عمرشان انتخابات ندیدند و اکنون طرفدار آزادی و انتخاب شدند . حضور پرشور مردم در انتخابات را فتح قله هاي پيشرفت و تعالي در همه زمينه ها دانست و افزود : هر چه حضور در انتخابات گسترده تر باشد اميد و خرسندي دوستان و نااميدي و ياس دشمنان بيشتر خواهد بود.      
رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود در جمع پرشورمردم ساري ساختن كشور را مهمترين ماموريت امروز دولت و ملت دانست وگفت : بیش از 70 درصد یارانه ها پیش از این در اختیار 20 درصد جامعه بود اما اکنون دولت سالانه 300 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می کند .

احمدی نژاد از تشکیل دو ستاد مرکزی برای مقابله با تحریم ها خبر داد و افزود : ستاد نخست ستاد کشاورزی است که دولت با ذخیره 50 میلیارد دلاری در صندوق توسعه ملی 10 درصد از اعتبار این صندوق را برای صنایع تبدیلی ، کشاورزی و تکمیلی هزینه می کند .

رئیس دولت ستاد دوم را ستاد معدن اعلام کرد و گفت : امروز هیأت دولت در مازندران مصوبات خوبی برای بخش کشاورزی ، صنایع تبدیلی و معدن با هدف افزایش اشتغال و تولید در استان خواهد داشت .

رئیس جمهور با اشاره به حماسه سیاسی و انتخابات گفت : باید شاهد انتخابات عظیم 50 میلیونی باشیم.

دکتر احمدی نژاد همچنین با اشاره به ساخت بیش از  13 هزار و 77 مسکن شهری از ابتدای انقلاب تا دولت نهم تصریح کرد : در دولتهای نهم و دهم 60 هزار و 800 واحد مسکن شهری بهره برداری شد و 21 هزار واحد نیز در حال ساخت است .

رئیس جمهور در اعلام آمار بخش مسکن روستایی نیز تا قبل از دولت نهم به رقم ساخت  14 هزار و 200 واحد اشاره کرد و گفت : در دو دولت اخیر بیش از 131 هزار واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسید .

وی در پایان با دعای سلامت برای نماینده مقام معظم رهبری در مازندران از مردم استان بخاطر خوبی ها ، حضور در صحنه های مختلف و شرکت در مراسم یکصد و هفتمین سفر استانی دولت قدردانی کرد.