جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

یکصد میلیاردتومان برای اورژانس بیمارستان های مازندران اعتبارنیازاست - نمایش محتوای خبر

 

 

یکصد میلیاردتومان برای اورژانس بیمارستان های مازندران اعتبارنیازاست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران اعتبار مورد نیاز برای نوسازی و بهسازی اورژانس بیمارستان های استان را یکصد میلیارد تومان اعلام کرد .

یکصد میلیاردتومان برای اورژانس بیمارستان های مازندران اعتبارنیازاست

قاسم جان بابایی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در مازندران 23 بیمارستان دولتی وجود دارد و این مبلغ اعتبار برای نوسازی اورژانس 13 بیمارستان نیاز است .
وی افزود : امسال 64 میلیارد ریال برای نوسازی اورژانس بیمارستان های استان از سوی وزارت بهداشت تخصیص یافته است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران گفت : هم اکنون اغلب بیمارستان های استان فرسوده هستند و کمبود تخت دارند.
وی تامین خط اعتباری برای تکمیل و بهره برداری از طرح های بیمارستانی نیمه تمام را از جمله دستاوردهای سفر رئیس جمهور به مازندران معرفی کرد و افزود : هم اکنون تکمیل و تجهیز بیمارستان آموزشی - درمانی ساری با 40 درصد پیشرفت فیزیکی ، بیمارستان های عباس آباد و بهشهر هرکدام با 70 و تنکابن با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در انتظار تامین اعتبار هستند .
جان بابایی ساخت بیمارستان یکهزار تختخوابی ، صدور مجوز ساخت بیمارستان 250 تختخوابی تخصصی قلب و عروق و بیمارستان روانپزشکی در ساری را از طرح های پیشنهادی در سفر استانی رئیس جمهوری برشمرد و گفت : باتوجه به آمار بالای حضور گردشگران در مازندران ، ساخت بیمارستان بزرگ یکهزار تختخوابی ضرورتی اجتناب ناپذیر است .
مازندران دارای دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران است که دانشگاه علوم پزشکی مازندران با داشتن 23 بیمارستان خدمات موردنیاز درمانی را به افرادزیر پوشش ارائه می کند .