جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

یکصد خانه مسافرمازندران صاحب پروانه فعالیت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

یکصد خانه مسافرمازندران صاحب پروانه فعالیت شدند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اجرای طرح ساماندهی تابلو به دستان اجاره ویلا و خانه دراستان خبرداد و گفت: تاکنون پروانه فعالیت یکصد خانه مسافر مازندران صادر شد .

یکصد خانه مسافرمازندران صاحب پروانه فعالیت شدند

مهران حسنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:طرح ساماندهی این افراد از شهریورماه امسال در شهرهای تنکابن ، رامسر، نوشهر ، محمود آباد و بابلسر آغاز شده است .
وی ادامه داد :صاحبان خانه های اجاره ای به مسافران در مازندران با ارائه مدارک لازم به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری و بررسی صلاحیت پروانه فعالیت برای آنان صادر شد.
معاون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران مدارک مورد نیاز برای صدور پروانه فعالیت خانه مسافر را شامل مدارک شخصی فرد صاحب خانه و یا اتاق ، گواهینامه عدم سوپیشینه و اعتیاد ، پایان کار و استحکام بنا اعلام کرد و ادامه داد : صاحبان این املاک می بایست برای انجام کارهای لازم دراین زمینه اقدام بکنند.
وی از دیگر فعالان در زمینه اجاره ویلا و خانه به مسافران خواست تا فرصت زمانی یکماهه نسبت به ارائه مدارک برای صدور پروانه در این زمینه اقدام بکنند .
حسنی از دادن اخطار شفاهی و کتبی به عنوان شیوه های برخورد با این افراد نام برد و افزود : در مراحل بالاتر پیگیری قضایی و ممنوعیت فعالیت نیز اعمال می شود .
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات وآماری از افرادی که خانه و ویلا اجاره می دهند در مازندران وجود ندارد ، ادامه داد : با اجرایی شدن این طرح بانک اطلاعاتی تهیه می شود و نظارت بر فعالیت این اماکن بیشتر خواهد شد .
در حال حاضر ، تابلو به دستان اجاره خانه و ویلا با در دست داشتن تابلو در حاشیه جاده ها و خیابان های مازندران حضور و فعالیت دارند .