جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

یوم الله 22 بهمن - نمایش محتوای خبر

 

 

یوم الله 22 بهمن

پيروزي نهضت امام خميني (ره ) در بهمن ماه 1357 حاصل يک نهضت و حرکت ريشه دار وعميق ديني ، فکري و معرفتي امام و امت بود که شالوده آن در خرداد ماه سال 1342 پايه ريزي شد و همواره درفرهنگ عمومي و حافظه تاريخي جامعه ديني ايران اسلامي باقي خواهد ماند.

مهمترين دستاورد حرکت امام (ره ) احياي دين و دين گرايي در جهان معاصر بود به گونه اي که به برکت اين حرکت نه تنها پيروان دين اسلام بلکه پيروان ديگر اديان نيز حياتي دوباره يافتند وگرايش به دين ، دينداري، اعتقاد به عدم تفکيک دين از سياست در ساير ملل نيز افزايش يافت.

بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ، رهبر بزرگترين انقلاب فرهنگي ، اجتماعي و سياسي تاريخ معاصربشري است که با انقلابهاي سياسي - اجتماعي سده اخير قابل مقايسه نبود. حضرت امام خميني (ره )با نهضت خود، رهايي بشر را از بند مستکبران زمانه (متوليان استعمار نو و کهنه ) نويد دادند و به عنوان رهبر انقلاب با پشتيباني ملت مسلمان ايران نخستين فرمان رهايي بخش خود را صادر کردند.

کار سترگ معمار کبير انقلاب اسلامي در تبيين شايسته و اميدبخش اسلام سياسي و انديشه بيداري اسلامي و آثار و پيامدهاي آن بر زندگي و سرنوشت مسلمانان در ايران و جهان و اينک در منطقه خاورميانه آشکار شده است .

مهمترين دستاورد بيداري اسلامي نشات گرفته از راهبردهاي امام خميني (ره ) اسلام سياسي است که اکنون در منطقه در حال فراگير شدن است و با به چالش طلبيدن مستکبران که به واگرايي گام به گام آنان منجر شده است، آينده اي اميدبخش و روشن را براي مسلمانان منطقه و جهان مترتب مي نمايد.

بدون ترديد آينده از آن مسلمانان خداترس است که استقرار حاکميت الله را در سرتاسر جهان وجهه همت خويش قرار داده اند و در جهت از بین بردن مظاهر ظلم و فساد تلاش میکنند.

طي‌سه دهه‌ گذشته راهپيمايي روز 22 بهمن ماه همواره نشاني از پيوند عميق و ريشه دار مردم با ولايت و اعتماد آنها به نظام مردمسالاري ديني بوده و تبلوري از بصيرت و آگاهي مردم محسوب می شده است. راهپيمايي روز بيست و دو بهمن هرسال در حقيقت نماد و نشاني از مقاومت و ايستادگي ملت شريف ايران در برابر زياده خواهي هاي جريان استكبار و شكست توطئه هاي اين جريان عليه نظام اسلامي بوده است. درحقيقت 22 بهمن ماه طي سه دهه گذشته همواره تثبيت گر پايه هاي انقلاب اسلامي ايران بوده است.

مردم با حضور خود در اين راهپيمايي به جهانيان اعلام مي دارند که تهديد و تحريم نه تنها تاثيري بر اراده پولادين آنها نداشته است بلکه عزم آنها را براي مقابله با جبهه استکبار راسخ تر نموده است.