جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

یوم الله نهم دی ماه برای همیشه در تاریخ ماندگار است - نمایش محتوای خبر

 

 

یوم الله نهم دی ماه برای همیشه در تاریخ ماندگار است

حجت الاسلام ˈیوسف یوسف پورˈ روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ساری، در باره یوم الله حماسه نهم دی ماه سال 1388، افزود: این روز حماسی در تاریخ ثبت شده است و تا ابد زنده و جاوید باقی خواهد ماند.

وی اظهارداشت: روز نهم دی ماه به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم در تاریخ ماندگار شد.

وی بیان داشت: مردم با افزایش بصیرت سیاسی و حضور آگاهانه خود در صحنه روز نهم ماه دی سال 1388 را به حماسه ای بی بدیل در تاریخ نظام اسلامی مبدل کردند .

وی ادامه داد: مردم و گروههای سیاسی در این روز علاوه بر تبعیت محض از ولایت فقیه و پاسداری از ارزش های انقلاب و خون شهدا ، تمام دسایس سازمان یافته دشمنان علیه انقلاب اسلامی را خنثی کردند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه یوم الله حماسه نهم دی به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است، گفت: نهم دی سال 1392 همزمانی پیدا کرد با ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) و در واقع روز نبوت، امامت و میثاق امت با ولایت است.

حجت الاسلام یوسف پور افزود: ابعاد و فلسفه وجودی حماسه 9 دی باید از سوی کارشناسان، نخبگان ، علما و رسانه های جمعی بدرستی مورد واکاوی قرار گیرد و برای مردم تبیین و بازگو شود.

وی اضافه کرد: ایستادگی ، مقاومت ، حضور آگاهانه ، اتحاد و همبستگی ، همدلی و برادری اقشار مختلف مردم و تمامی گروهها و جناح های سیاسی از جمله مولفه هایی است که در حماسه 9 دی تجلی و نمود عینی یافت.

وی ادامه داد: ملت ایران در نهم دی سال 1388 به جهانیان نشان داد حاضر به عقب نشینی از ارزشهای دینی و انقلابی خود نیست.